Staking Teknoloji Firması Kiln, Gelecekteki Eth Staking Talebini Göz Önünde Bulundurarak 17,6 Milyon Doları Kapattı

Staking teknolojisi sağlayıcısı Kiln, Consensys ve Kraken Ventures gibi şirketlerin yer aldığı 17,8 milyon dolarlık bir bağış toplama turunu kapattı. Şirket, gelecekte kurumsal müşterilerden Ether (ETH) staking hizmetlerine yönelik talepte “üstel” bir büyüme olacağına inanıyor.

Kiln, 16 farklı hisse kanıtı blok zinciri protokolünde kurumsal düzeyde staking çözümlerine odaklanan bir hizmet olarak yazılım sağlayıcısıdır. Altyapısı, kullanıcıların ayrı çözümler üzerinde varlık gözetimini sürdürürken zincir üzerinde pay sahibi olmalarını sağlar.

Cointelegraph ile paylaşılan bir duyuru, piyasada bir trend olarak kripto para staking’in artan kurumsallaşmasını özetledi. Kiln’e göre bu, çoklu sağlayıcı staking’e izin vermek için “doğrulayıcı-agnostik API’ler ve hizmetler” ihtiyacını artırıyor.

Cointelegraph, çok yönlü staking hizmetlerine olan ihtiyacı ortaya çıkarmak için Kiln’in kurucu ortağı ve CEO’su Laszlo Szabo ile görüştü. Coinbase, Ledger ve Binance gibi büyük borsalar ve hizmet sağlayıcılar, Szabo’ya göre giderek daha fazla kurumsallaşan bir staking pazarına hizmet ediyor ve operasyonel riski yaymak için birden fazla staking sağlayıcısıyla etkileşime girmesi gerekiyor:

“Eski çözüm, staking sağlayıcılarıyla olan ilişkileri bağımsız olarak yönetmek ve önde gelen şirketlerin ürün ve mühendislik ekiplerine farklı staking sağlayıcılarını iş akışlarına entegre etme görevini bırakmaktır.”

Artık staking için yeni protokollerin entegre edilmesi, her bir protokol formatı için özel staking ve staking işlemlerinin yanı sıra veri ödülleri toplama altyapısının çalıştırılmasını ve özel saklayıcı API’lerin entegre edilmesini gerektiriyor.

Bu, Kiln’in cüzdanların, saklayıcıların ve borsaların çoklu sağlayıcı staking’i yönetmesini sağlayan bir ürün paketi oluşturmasının birincil nedenidir.

Ethereum’un son zamanlarda hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçişi, Sazbo’nun ETH staking talebinin “katlanarak artacağına” inanmasına da yol açıyor. Firması, şu anda Beacon Chain sözleşmesinde stake edilen ETH’nin toplam arzının %12,5’ine kıyasla varlıkların %50-80’inin stake edildiğini gören diğer PoS protokollerinden alınan verileri aktardı.

Kiln halihazırda Ledger, Binance.US ve GSR gibi kurumsal müşterilere hizmet vermektedir. Fonlar ve bankalar da dahil olmak üzere kurumsal segmentlere odaklanarak bu firmalarla pazara girmeyi planlıyor.

Szabo ayrıca Cointelegraph’a firmanın kapsamlı kripto ile ilgili ürünler hazırlayan ve staking’i araştıran önde gelen geleneksel finans kurumlarıyla görüşmelerde bulunduğunu söyledi:

“Keşif aşamasını çoktan geçtiler ve bu tür oyuncularla süreçler uzun olsa da önemli ilerleme kaydediyorlar.”

Staking Ether artık PoS akıllı sözleşme blok zincirinin nasıl çalıştığının ayrılmaz bir parçası. Potansiyel kullanıcılar için çeşitli staking seçenekleri mevcuttur, ancak ağın doğrulayıcısı olmak ve ödülleri almak için tam 32 ETH gereklidir. Daha az miktarda ETH stake etmek isteyen günlük kullanıcılar, havuzlanmış staking veya merkezi borsalar tarafından sunulan çözümler yoluyla katılabilir.

Daha az miktarda ETH stake etmek isteyen günlük kullanıcılar, havuzlanmış stakinge veya merkezi borsalar tarafından sunulan çözümlere katılabilir.

Yorum yapın