Söylentiyi Alıp Haberleri Mi Sattın? Chainlink (Link) Fiyatı Staking Lansmanından Sonra Düştü

Chainlink, geliştirme lansmanları söz konusu olduğunda Aralık ayına yoğun bir başlangıç ​​yaptı. Chainlink (LINK) staking programı, 6 Aralık’ta erken erişim için açıldı ve 8 Aralık’ta girişi genişletecek.

Chainlink’e göre staking, projenin düğüm ekosistemini ve uyarı mekanizmasını daha da güvenli hale getirecek:

“Stake yapanlar, zamanında ve geçerli uyarılar yoluyla ağı güvence altına almak için ve gelecekte kesme ve kayıp koruması için staking ödüllerine erişim kazanıyor.”

Tarihsel olarak, ana ağ lansmanları ve staking teşvikleri, bir blockchain etkinliği telaşına yol açar ve zincir üstü analitik firması Arkham’dan gelen veriler, bu durumda yeniden keskin bir artış gösterir.

Düğüm sağlayıcıları, 3 Ekim’de sınırsız şartlarla erişim alırken, Chainlink’in erken erişim programı, kişi başına toplam staking’i 7.000 LINK ile sınırladı. Buna rağmen, staking programı, 6 Aralık’ta stake edilen 11 milyondan fazla LINK ile ilgi topladı.

Bir sonraki staking aşaması 8 Aralık’ta gerçekleşecek ve minimum stake miktarı 1’den 0,1 LINK’e düşürülecek. Genel staking programı şu anda 25 milyon LINK ile sınırlıdır.

Erken halka açık staking lansmanından gelen güçlü çekişe rağmen, LINK fiyatı 6 Aralık’tan bu yana %4 kaybederek düzeltme yaptı.

Daha yüksek LINK emisyonları yatırımcıları korkutabilir

Erken benimsemeyi teşvik etmek için Chainlink, program için minimum emisyon miktarı belirledi. Beklenen emisyonlar, staking programındaki topluluk üyelerinin, düğüm operatörleri için %7 garantili olmak üzere yıllık minimum %5 verim alacağı anlamına gelir. Topluluk paydaşlarının ayrıca düğüm operatörlerine %0,25’lik bir ücret kaybetmesi bekleniyor. Bu şartlar nedeniyle, ödülleri desteklemek için yeterli ücret olmadan LINK’in hiper-enflasyonist olma şansı vardır.

Chainlink stakerları nasıl kazanıyor? Kaynak: Chainlink

Staking ödülleri 9 ila 12 ay arasında kilitli olsa da, LINK’in fiyatı geliştirme güncellemelerine pek iyi yanıt vermedi.

9.30$’da 30 günlük bir zirveye ulaşan LINK fiyatı, staking lansmanından sonra 7 Aralık’ta 6.80$’a düştü. Düşüş, sosyal medya sözlerindeki büyük artışa rağmen geliyor.

LINK fiyatı ve sosyal sözler. Kaynak: LunarCrush

İlgili: Bitcoin on-chain verileri, BTC’nin dibinin düşmesinin 5 nedenini gösteriyor

Cointelegraph’ın piyasa başkanı Ray Salmond’a göre:

“Kripto fiyatları, muhtemelen tacirlerin önümüzdeki hafta yapılacak 13 Aralık FOMC’si öncesinde riskten kaçınma duruşu almaları nedeniyle genel olarak düştü. [Federal Reserve] toplantı. Daha ayrıntılı bir bakış açısıyla, ana ağ yükseltmeleri ve staking lansmanları, söylentiyi satın al, haberleri sat dinamiği sergileme eğilimindedir ve LINK fiyatından gördüğümüz şey, normlara meydan okumuyor. Aynı zamanda, ApeCoin’in staking lansmanının arifesinde de geri çekildiğini görebiliriz. Teknik analiz açısından bakıldığında, LINK fiyatı 211 günlük 9,50 ila 5,60 dolar aralığında yer alıyor. Fiyat, aralığın orta çizgisinin altındayken, şu anda 20 günlük hareketli ortalamayı test ediyor ve önceki düzeltmeler, 6 dolar ve 5,50 dolarda destek buldu.”

LINK/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

LINK staking programı, Chainlink ekosisteminin uzun ömürlülüğü için faydalı olsa da, piyasa şu anda olumsuz tepki veriyor.

Daha fazla gelişme ve güncelleme devam ettikçe, yatırımcılar staking dinamiklerini daha derinlemesine anlamaya başlayabilir ve LINK emisyonlarının sürdürülebilir olduğu kanıtlanırsa, girişim yatırımcılara ve bir bütün olarak ekosisteme faydalı olabilir.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın