Sony, Hareket Yakalamayı Metaverse İçin Kolaylaştırmak İçin Mocopi Hareket İzleme Sistemini Ortaya Çıkardı – apk haber

Sony, Japonya’da Mocopi hareket izleme sistemini ortaya çıkardı. Kullanıcıların akıllı telefonlarıyla Metaverse de dahil olmak üzere çeşitli VR platformlarına girmelerine olanak tanıyan altı hareket izleme diskinden oluşan bir sistemdir.

49.500 yen (yaklaşık 360 $/ 29.000 Rs) fiyatla satılan Mocopi sistemi, Ocak 2023’te Japonya’da piyasaya sürülecek.

Sistem, ayak bileklerine, kalçalara, bileklere ve başa takılan altı dairesel diskten oluşur. Bu bireysel sensörlerin izlenmesi, sanal avatarların canlandırılmasına ve hatta oyun oynamak için kullanılmasına olanak tanır. Her sensör yalnızca sekiz gram ağırlığındadır, bu nedenle izleme hareketleri vücuda zarar vermez ve bu da dağınıklıktan uzak bir deneyim olduğunu kanıtlar.

Basit bir ifadeyle, Mocopi sistemi, maliyetli ekipmana ihtiyaç duymadan tam vücut hareket takibine girmenin kolay bir yoludur. Sistem hem —Android hem de iOS üzerinde çalışır.

Yakında Sony, hareket yakalama verilerinin doğrudan metaverse geliştirme uygulamalarına ve Unity gibi 3B geliştirme araçlarına aktarılmasına olanak tanıyan bir geliştirme kiti yayınlayacak.

Kullanıcılar ayrıca oyun oynarken ve hareketleri kaydederken gelişmiş doğruluk için Mocopi sisteminde ince ayar yapabilirler.

Video oyunları endüstrisinde, oyuncuları yakından taklit eden ve daha “organik” bir görünüm ve his sağlayan yüksek kaliteli başlıklar üretmek için hareket izleme yaygın bir uygulamadır.

Meta, Metaverse ve VR ile her şeyi bir araya getirirken Sony, uygun bir ürün yelpazesine sahip olduğundan emin olmak için davayı takip ediyor. Sony’nin PlayStation 5 konsolu için PlayStation VR2 sisteminin 22 Şubat 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın