Snap, Çalışanlarından Şubat Sonuna Kadar Zamanın Yüzde 80’ini Ofislerde Olmalarını İstiyor – apk haber

(28 Kasım tarihli haberde, Snap çalışanlarının zamanın %80’i ofisten çalışacak, çalışanların %80’i ofise geri dönmeyecek demek için manşet ve 1. paragrafı düzeltti; ayrıca kaynağı şirket olarak değiştirdi)

(Reuters) -Snap Inc, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, çalışanlarının Şubat ayının sonundan itibaren %80 oranında ofislerinden çalışmasını zorunlu kılacağını söyledi.

Sosyal medya platformunun bir sözcüsü e-postayla yaptığı açıklamada, “Uzun süre uzaktan çalıştıktan sonra, yeni 80/20 hibrit modelimizle herkesi gelecek yıl yeniden bir araya getireceğimiz için heyecanlıyız” dedi.

Gelişmeyi ilk olarak Bloomberg News bildirdi ve fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat’in sahibinin Şubat ayından itibaren çalışanlarından haftada dört gün ofiste olmalarını istediğini söyledi.

California, Santa Monica merkezli Snap, Ağustos ayında, kötüleşen bir ekonominin ortasında maliyetleri kısmak için tüm personelin %20’sini işten çıkaracağını ve projeleri durduracağını söyledi.

Teknoloji endüstrisi, 2020’de COVID-19 Amerika Birleşik Devletleri’ni vurduğunda çalışanların evden çalışmasına ilk izin verenler arasındaydı. Ancak teknoloji şirketlerinin kalıcı uzaktan çalışmayı ne ölçüde benimsediği artık farklılaşıyor.

Geçen ay, araç çağırma hizmeti Uber, çalışanlarından haftada iki kez ofisten çalışmalarını istedi. Bu ayın başlarında Elon Musk, Twitter çalışanlarına artık uzaktan çalışmaya izin verilmeyeceğini ve haftada en az 40 saat ofiste olmalarının bekleneceğini söyledi.

Reuters daha önce, Snap İcra Kurulu Başkanı Evan Spiegel’in bazı alanlarda harcamaları azaltmasına rağmen şirketin artık “düşük gelir büyümemizin sonuçlarıyla yüzleşmesi ve pazar ortamına uyum sağlaması” gerektiğini yazdığı bir nottan alıntı yaptığını bildirmişti.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın