Silvergate Ceo’su Yanlış Bilgi Yayan ‘Açık Satıcılara’ Sesleniyor

Silvergate Capital CEO’su Alan Lane, “açığa satış yapanları” ve “diğer fırsatçıları” son birkaç hafta içinde yanlış bilgi yaymakla suçladı – sadece kendilerine hızlı bir para kazanmak için.

5 Aralık tarihli bir kamu mektubunda Lane, bu taraflarca kısmen FTX’in Kasım ayında feci çöküşüne neden olan “piyasa belirsizliğinden yararlanmak” için yayılan “bol miktarda spekülasyon ve yanlış bilgi” olduğunu söyledi.

Kripto odaklı bankası, geçen hafta firmanın iflas etmiş kripto kredi kuruluşu BlockFi’ye maruz kaldığına dair spekülasyonlar olduğunda bu sözde FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) kampanyalarından birini reddetmek zorunda kaldı.

Lane ayrıca halka son mektubu FTX ile olan yatırım ilişkisi ve şirketin “sağlam risk yönetimi yaklaşımı” hakkında “rekoru düzeltmek için bir fırsat” olarak kullandı.

Lane, firmanın FTX ve Alameda araştırması da dahil olmak üzere “her bir hesabı” izlemesini ve incelemesini gerektiren Banka Gizliliği Yasası ve ABD Vatanseverlik Yasası’na uyduğunu yineledi.

CEO, “Silvergate, FTX ve Alameda Research de dahil olmak üzere ilgili kuruluşları üzerinde hem işe alım sürecinde hem de devam eden izleme yoluyla önemli bir durum tespiti yaptı” dedi.

CEO ayrıca şirketin “dayanıklı bilançosu ve bol likiditesini” lanse etti ve müşterilerin mevduatlarının “güvenle tutulduğunu” ekledi.

“Bilançomuzda taşıdığımız nakde ek olarak, tüm yatırım menkul kıymetleri portföyümüz Federal Konut Kredisi Bankasında, diğer finansal kurumlarda ve Federal Rezerv İskonto Penceresindeki borçlanmalar için rehin verilebilir ve nihayetinde ihtiyaç duymamız halinde satılabilir. Müşterinin para çekme talebini karşılamak için likidite oluşturmak,” diye açıkladı Lane.

İlişkili: Block.one ve CEO’su, Silvergate Capital’in en büyük hissedarı oldu

Silvergate ayrıca son haftalarda CFA tarafından ihraç edilen muhasebeci ve eski portföy yöneticisi Genevieve Roch-Decter de dahil olmak üzere diğer spekülasyonların odak noktası oldu. ifade 1 Aralık tarihli bir gönderide Silvergate’in likidite pozisyonunu koruyup koruyamayacağından şüphe duydu ve FTX ile yakın ilişkisinden zarar görüp görmeyeceğini düşündü.

Roch-Decter, Silvergate’in, Bitcoin’in (BTC) fiyatı düşmeye devam ederse şirketin bilançosunu etkileyebilecek Bitcoin teminatlı kredi pozisyonuyla da ilgileniyordu.

Ayrıca, şirketin hesaplar arasında ABD doları ve euro göndermek için çok kullanılan kripto borsaları tarafından kullanılan bir ağ olan Silvergate Exchange Network’ün güvenliğinin ihlal edilmesi durumunda “tüm sistemi çökertebileceğinden” duyduğu endişeyi dile getirdi.

Lane, yaptığı açıklamada Silvergate’in “müşterilerinin ihtiyaç duyduklarında ABD doları mevduatlarına erişmeye devam ettiğini ve Silvergate Exchange Network’ün (SEN) bu süre boyunca kesintisiz olarak çalışmaya devam ettiğini” doğruladı.

CEO, “Dijital varlıklarla ilgili mevduat yükümlülüklerimizi aşan nakit ve menkul kıymetleri kasıtlı olarak taşıyoruz” diye ekledi.

MarketWatch’a göre Lane’in açık mektubu, Pazartesi günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) %8,49 düşüşle 24,24 dolara düşen Silvergate’in (SI) hisse fiyatındaki kanamayı durdurmak için çok az şey yaptı.

Silvergate’in hissesi son otuz günde %52,43 ve son 12 ayda %85,34 düştü.

Yorum yapın