Shelburne, Vt’de Yaşamak Ve Çalışmak

Yakın zamanda açılan yeni Shelburne Village şubemizi kutlamak için, Vermont, Shelburne’de çalışan ve yaşayan insanlardan oluşan harika topluluktan girdi ve görüşler topladık.

Bir giriş ile başlamak için Dave Micklas, Yrd. Başkan Yardımcısı, Şube ve İş Geliştirme Müdürü:

"Shelburne Rotary Kulübünün bir üyesi olarak toplum hizmeti benim için her zaman önemli olmuştur.  Özellikle mahallemizi seviyorum;  Shelburne'deki birçok topluluk gibi biz de arkadaş canlısıyız, ilgiliyiz ve hepimiz birbirimizi kolluyoruz." - Dave Micklas, Yrd.  Başkan Yardımcısı, Şube ve İş Geliştirme Müdürü - Union Bank - Shelburne Village

“Bankacılıkta 27 yılı aşkın bir sürenin ardından nihayet Vermont merkezli bir bankada çalışmak güzel. Shelburne’de ikamet ediyorum ve 23 yıldır eşim Dorothy ile burada yaşıyorum. Daisy ve Shea adında iki golden retriever’ımız var (çocuklarımızı düşünüyoruz). Eşim ayrıca Shelburne’de çalışıyor ve bir emeklilik topluluğu olan The Terraces’ı yönetiyor.

Shelburne Rotary Kulübünün bir üyesi olarak toplum hizmeti benim için her zaman önemli olmuştur. Özellikle mahallemizi seviyorum. Shelburne’deki birçok topluluk gibi biz de arkadaş canlısıyız, ilgiliyiz ve hepimiz birbirimizi kolluyoruz.

Vurgulamak istediğim yerel kuruluşlar, Shelburne Food Shelf ve Shelburne Rescue. İnsanları Rotary’ye katılmaya ve Ülkemizi ve Topluluğumuzu inşa etmeye ve hizmet etmeye yardımcı olan insanlarla bağlantı kurmaya teşvik ediyorum.”

Sweeney Designbuild’den Shawn Sweeney

“Sweeney Designbuild, sürdürülebilir mesken ev tadilatları ve özel yapım yapılara odaklanan tam hizmetli bir tasarla-inşa et şirketidir. Union Bank’ın yeni şubesinin tam karşısında, Benjamin Harrington tarafından 1800 yılında inşa edilen tarihi bir yapıda bulunuyoruz.

İşe 2006’da burada Shelburne’de başladık ve 2014’te şu anki yerimize taşındık. Taşınmadan önce, bir zamanlar tavuk kümesi olan bir yeri genel merkezimize çevirerek ofis alanımızda büyük bir yenileme gerçekleştirdik. Ben şahsen Montpelier’de büyüdüm ve çocukken en güzel anılarımdan biri, 70’lerin sonlarında Shelburne Müzesi’nde akide şekeri yemeye başlamaktı.

Shelburne benzersiz bir topluluktur. Oğullarımın ikisi de Shelburne Community School’a gitti ve ikisi de Champlain Valley Union Lisesi’nden mezun oldu. Gelişen bir gönüllü itfaiye teşkilatına, büyük polis gücüne, güçlü şehir liderliğine ve Shelburne’ü sürdürülebilir ve heyecan verici bir geleceğe giden iyi düşünülmüş bir yola yönlendiren çeşitli topluluk kurullarına sahip olduğumuz için şanslıyız.

SCHIPPS, yerel Topluluk Gıda Rafımız, tüm ibadethanelerimiz ve Champlain Konut Vakfı, dengeli bir topluluğa temelden katkıda bulundular.”

Shelburne Vineyard’dan Kenneth Albert

“Ortaklarımız ve harika personelimiz ile birlikte, Shelburne Vineyard’da bizler, Shelburne’de (ana sitemiz) bulunan üç Sahamızda ve ayrıca Charlotte ve Middlebury bölgesindeki sahalarımızda 20 dönümlük soğuk, dayanıklı üzüm yetiştiriyoruz. Tüm şarap yapımı, Fiddlehead Brewery ve Folino Pizza’nın hemen karşısındaki Route 7 üzerindeki Shelburne Şaraphanemizde gerçekleşir.

50 yıldır Shelburne’deyiz. Buranın ne kadar özel olduğunun farkına varmak, hem Gail’in hem de benim Shelburne’e dahil olmamıza ve birçok kasaba komitesinde hizmet etmemize yol açtı. Bir şeyler yetiştirme sevgisi, asma dikmeye yol açtı. İlk ticari ekimimiz 1998’de Shelburne Farms’tan kiraladığımız 3 dönümlük arazideydi. Orada öğrendiklerimiz bizi kendi arazimizi satın almaya teşvik etti ve 2008 yılında Rt 7 şarap imalathanemizi açtık.

Burada, Shelburne’de ömür boyu sürecek arkadaşlar edindik ve hâlâ kasaba etkinlikleriyle ilgileniyoruz. Shelburne bizi karşıladı. Klasik bir köy merkezi ve göl kenarından doğudaki açık engebeli araziye kadar bazı muhteşem kırsal alanlarıyla harika bir yerdir.

Kasaba yönetimimiz ve bazı hizmet kuruluşlarıyla katılımı ve gönüllülüğü teşvik ediyorum. Kasabamızın karakterini korumanın ve kasabayı yeni gelenler için daha hoş hale getirmenin anahtarı bu. Komşularla bir bağlantı, harika bir yere ait olma hissi veriyor ve bir başarı duygusuna yol açıyor.”

Stephen Kendall

Yönetici Başkan Yardımcısı – Kıdemli Konut ve Tüketici Kredisi Sorumlusu NMLS: 627431

Birlik Bankası

Williston Kredi Merkezimizde çalışan Stephen, bankanın konut ve tüketici kredisi fonksiyonlarını denetler. Shelburne Kasabası Planlama Komisyonu’na başkanlık ediyor, Lyric Theatre’ın Yönetim Kurulu’nda görev yapıyor ve Shelburne’deki St. Catherine cemaatinin bir üyesi.

“Eşim Kelly ve ben 12 yıldır Shelburne’de yaşıyoruz. Shelburne’de büyüdüm ve benim büyüdüğüm evde yaşıyoruz! Shelburne’deki ilk anaokulu sınıfının bir parçasıydım, ilk eğitimimin tamamını Shelburne’de tamamladım ve CVU’dan mezun oldum.

Shelburne hakkında özellikle sevdiğim şey, sunduğu çok şey: kasabalarını seven harika insanlar; harika okullar; göle halka açık erişim; Shelburne Çiftlikleri; Shelburne Müzesi; harika doğa yolları; yeşil kasabası, harika mağazaları, restoranları ve kütüphanesi ile özlü VT köyü; ve Burlington şehir merkezine yakınlığı ve daha büyük Burlington bölgesinin sunduğu olanaklar ve hizmetler.

Zamanını, hazinesini veya yeteneğini geri verebilecek durumda olan insanlara tavsiye ederim, bunu yap! Özellikle Shelburne Kurtarma, Shelburne İtfaiyesi, Pierson Kütüphanesi, Shelburne Yemek Rafı, hizmet kuruluşları veya belediye yönetimi gibi tutkulu oldukları alanlarda. Katılın!”

Yerel Kal. Uzağa gitmek!

Bir topluluk bankası olarak, büyük Vermont eyaletinde hizmet verdiğimiz insanlara ve işletmelere sadık kalıyoruz. Sizi Shelburne Village ekibimizle tanışmaya ve Union Bank’ta bulabileceğiniz uygun bankacılık hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almaya davet ediyoruz. Topluluğunuzun bir parçası olmayı dört gözle bekliyoruz!

Yorum yapın