Sec, Ftx’in Sbf’sine Karşı Ayrı Suçlamalarda Bulunacak

Kripto borsası FTX’in gözden düşmüş kurucusu Sam Bankman-Fried için yasal sorunlar artıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 12 Aralık’ta Alameda Research’ün kurucu ortağına karşı, Bahamalar’daki en son tutuklanmasına yol açanlardan ayrı olacak suçlamalarda bulunmaya hazırlandığını söyledi.

SEC, Twitter’da yaptığı bir açıklamada, 12 Aralık’ta icra müdürü Gurbir Grewal’dan ajansın “menkul kıymetler yasalarını ihlal etmesiyle ilgili ayrı suçlamalara izin verdiğini” belirten bir tweet attı.

Grewal, suçlamaların 14 Aralık’ta New York’un Güney Bölgesi’nde “yarın” kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

İlişkili: Yeni CEO, FTX’in “bir organizasyonun her seviyesindeki kurumsal kontrollerin mutlak bir başarısızlığı” olduğunu söylüyor

SEC’in duyurusu, Bankman-Fried’in Bahamalar’da tutuklandığı haberinden sadece saatler sonra geldi.

Bahamalar Başsavcısı Senatör Ryan Pinder yaptığı açıklamada, tutuklamanın ABD’den SBF’ye karşı suç duyurusunda bulunduğuna ve muhtemelen iadesini talep edeceğine dair resmi bir tebligatın alınmasının ardından gerçekleştiğini söyledi.

Suçlamalarla ilgili belirli ayrıntılar henüz onaylanmadı, ancak bunların banka havalesi ve menkul kıymetler dolandırıcılığı, banka havalesi ve menkul kıymetler dolandırıcılığı ve kara para aklama için komplo kurmayı kapsadığını anladım.

SEC’den Grewal yaptığı son açıklamada, Bankman-Fried’in federal suçlamalarla tutuklanmasını sağladıkları için teşkilatın “kanun uygulayıcı ortaklarına” övgüde bulundu.

Yorum yapın