Seba Bank, Kurumsal Kripto Kabulü Için Hashkey Ile Ortak Oldu

Kripto kışı, alandaki gelişmeleri yavaşlatırken, dijital varlık odaklı iki firma, kurumlar için dijital varlık benimsenmesini hızlandırmak için birlikte çalışacak.

Cointelegraph’a gönderilen duyuruda, kripto odaklı şirket SEBA Bank, Hong Kong ve İsviçre’de dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesini hızlandırmak için finansal hizmetler şirketi HashKey Group ile ortaklık kurduğunu söyledi.

İki firma, kripto ekosistemine dalmak isteyen kurumsal yatırımcılar için çeşitli çözümler yaratmayı amaçlayacak. Her iki şirket de uyum sağlamaya ve kendi yetki alanlarındaki çeşitli düzenleyici çerçeveleri benimsemeye kendilerini adadıklarını söyledi.

SEBA Bank CEO’su Franz Bergmueller, kripto ürün ve hizmetleri için lisans sağlama açısından Hong Kong’un önde gelen bir yargı alanı olduğunu söyledi. Bu nedenle SEBA Bank, yerel dijital varlık ekosistemine girmeye ve ülke içindeki varlığını HashKey aracılığıyla genişletmeye hevesli.

HashKey’de bir yönetici olan Michel Lee, firmalarının “düzenleyici öncelikli bir yaklaşım” altında çalıştığının altını çizdi, bu da uyum odaklı olduğu anlamına geliyor. Lee, SEBA Bank’ın da aynı prensipler üzerinde çalıştığını ve bunun kendilerini ortaklık konusunda heyecanlandırdığını belirtti.

HashKey Group, kısa süre önce Hong Kong’daki Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) ülke içinde faaliyet göstermek için lisans aldı. Öte yandan SEBA Bank, İsviçre’de 2021’de kurumsal saklama hizmetlerini kolaylaştırmasına izin veren bir dijital varlık saklama lisansı alan ilk banka oldu.

İlişkili: Kurumsal kripto gözetimi: Bankalar dijital varlıkları nasıl barındırıyor?

FTX fiyaskosunun getirdiği son dalgalarla birlikte, kurumsal yatırımcılara göre kripto alanında düzenleyici inceleme artacak. Alandaki önemli kurumsal aktörler, yakın zamanda Cointelegraph’a bunun kurumların beklediği bir şey olduğunu söylediler. Bazı yatırımcılara göre, hedge fonları dijital varlık ekipleri hazırlıyor ancak yasal netlik eksikliği nedeniyle geride kalıyor.

Amerikan borsa şirketi Nasdaq, 20 Eylül’de kurumlara saklama çözümleri sunmak için hazırlıklarına başladı. Bir rapora göre şirket, kurumsal Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) saklama hizmetleri sunmaya adanmış bir grup oluşturdu.

Yorum yapın