Sbi Vs Iob Vs Kotak Vs Yes Bank: Repo Faiz Artışı Sonrası En Son Fd Oranlarını Kontrol Edin

En büyük borç veren Hindistan Devlet Bankası (SBI) dahil olmak üzere büyük bankalar, perakende vadeli mevduat faiz oranlarında 100’den az artış açıkladı. 2 Kr. Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) geçen hafta repo faizini 35 baz puan artırmasının ardından. Bu yılın Mayıs ayından bu yana, finans kuruluşlarının çoğu, RBI’nin MY23’te 225 baz puanlık önemli oran artışının politika sonuçlarına paralel olarak FD oranlarını önemli ölçüde artırdı. Sonuç olarak, RBI’nin Aralık politika toplantısında repo faizini %5,90’dan %6,25’e yükseltmesinin ardından, bu bankalar sabit mevduat faiz oranlarını 100’ün altında artırdı. 2 cr.

SBI FD Oranları

Daha az sabit mevduatlarda Ülkenin en büyük kredi kuruluşu 2 Cr, SBI 65 baz puana kadar faiz artışı açıkladı ve yeni oranlar bugün 13 Aralık’tan itibaren geçerli. 211 günden 10 yıla kadar vadeli mevduatlarda SBI, faiz oranlarını 25 baz puan ile 65 baz puan aralığında artırdı.

SBI FD Oranları

Tam Resmi Görüntüle

SBI FD Oranları (sbi.co.in)

SBI web sitesinde “Perakende TD segmentindeki Kıdemli Vatandaşlar için özel bir ‘SBI Wecare’ Depozitosu, burada mevcut 50 bps üzerinden 50 bps, yani kamu için 100 bps kart üzerinden ek bir prim (belirtildiği gibi) yukarıdaki tablo) Kıdemli Vatandaşlara yalnızca ‘5 Yıl ve üzeri’ tenor için perakende TD’lerinde ödenecektir. ‘SBI Wecare’ mevduat planının süresi 31 Mart 2023’e kadar uzatılmıştır. SBI Personeli ve SBI emeklilerine ödenecek faiz oranı, yukarıdaki tabloda gösterilen geçerli oranın %1,00 üzerinde olacaktır.”

IOB FD Oranları

Altındaki sabit mevduatlarda 2 crore, Indian Overseas Bank (IOB) faiz oranlarını yükseltti. Bankanın resmi internet sitesinde güncellenen oranların 10.12.2022 tarihinden itibaren geçerli olduğu iddia ediliyor. Banka, değişikliğe cevaben bir dizi tenorda FD oranlarını 20 bps’ye kadar artırdı. Banka, vadesi 7 gün ile 3 yıl arasında değişen mevduatlar için %3,75 ile %6,50 arasında değişen faiz oranları sunmaktadır.

IOB FD Oranları

Tam Resmi Görüntüle

IOB FD Oranları (iob.in)

Kotak Mahindra Bank FD Oranları

Altındaki sabit mevduatlarda 2 crore, Kotak Mahindra Bank faiz oranlarını revize etti. Yeni oranlar, bankanın resmi internet sitesine göre 9 Aralık 2022 tarihinden itibaren geçerli oluyor. Vadesi 390 gün (12 ay 25 gün) ile iki yıldan az olan mevduatlarda, Kotak Mahindra Bank şimdi genel halka %6,50 ve yaşlı vatandaşlara %7,00 maksimum faiz oranı veriyor.

Kotak Mahindra Bank FD Oranları

Tam Resmi Görüntüle

Kotak Mahindra Bank FD Oranları (kotak.com)

Yes Bank FD Oranları

Altındaki sabit mevduatlar için 2 crore, Evet Bankası, bankanın resmi web sitesine göre 9 Aralık 2022 tarihinde faiz oranlarını değiştirdi. Düzenlemenin ardından banka, 7 gün ile 10 yıl arasında değişen vadeli mevduatlara, genel halk için% 3,25 ile% 6,75 ve yaşlılar için% 3,75 ile% 7,50 arasında değişen faiz oranları sunmaya başladı. Ayrıca Yes Bank, genel halk için %7,50 ve yaşlılar için %8,00 faiz oranlarıyla 30 aylık özel bir FG programı başlatmıştır.

Yes Bank FD Oranları

Tam Resmi Görüntüle

Yes Bank FD Oranları (yesbank.in)

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın