Sbf’nin Bahamalar Yüksek Mahkemesine Yeni Kefalet Başvurusunda Bulunduğu Bildirildi

İflas etmiş kripto para borsası FTX’in hapisteki kurucusu Sam Bankman-Fried’in, önceki başarısız tahliye teklifinin ardından Bahamalar Yüksek Mahkemesi’nde yeni bir kefalet başvurusunda bulunduğu bildirildi.

15 Aralık’ta yerel medya bildirildi Kurucunun başvuruyu yaptığı ve bir aydan biraz daha uzun bir süre sonra 17 Ocak’ta mahkeme huzurunda görüşüleceği söylendi. Ancak raporda herhangi bir kaynak gösterilmedi.

Daha önce, 13 Aralık’ta Bankman-Fried’in avukatları, daha önce hiçbir mahkumiyeti olmadığı ve depresyon ve uykusuzluktan muzdarip olduğu için 250.000 $’lık kefaletle serbest bırakılmasını savundu. Başkan yargıç, kripto yöneticisini kaçma riski olarak nitelendirerek kefaleti reddetti.

Bankman-Fried, Bahamalar’daki tek hapishane olan Fox Hill Hapishanesinde tutuklu bulunuyor. 2021 ABD Dışişleri Bakanlığı raporu, Fox Hill’deki koşulların “sert” olduğunu ve yetersiz tıbbi bakım, sanitasyon ve beslenme ile aşırı kalabalık olduğunu söyledi. Islah memurlarının tutukluları fiziksel olarak taciz ettiği iddia edildi.

İlişkili: FTX Bahamalar eş CEO’su Ryan Salame, FTX ve Sam Bankman-Fried hakkında düdük çaldı

Bahama hükümeti herhangi bir talebi “derhal” işleme koyacağını söylediğinden, ABD’ye iade ihtimaller dahilinde. FTX kurucusu, kara para aklama, elektronik dolandırıcılık ve menkul kıymetler dolandırıcılığı da dahil olmak üzere sekiz ABD suçlamasıyla karşı karşıya.

Bir dizi suçlama Bankman-Fried’in 115 yıl hapis cezasına çarptırılmasına neden olabilir, ancak hukuk yorumcuları Cointelegraph’a davanın çözülmesinin yıllar sürebileceğini söyleyerek “oynanacak çok şey” olduğunu söylediler.

Yorum yapın