Sbf, Resmi Olarak Tanık Olarak Eklenen Yeni Bir Iş Kurmak Istiyor

İflas etmiş kripto para borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, borçlu olduğu müşterilerini geri ödemeyi amaçlayan yeni bir girişim kurmakla ilgileneceğini söyledi.

Bankman-Fried, 10 Aralık’ta FTX yatırımcılarına geri ödeme yapmak için yeni bir iş kurup kurmadığı sorulduğunda, “Bunu yapabilmek için her şeyimi verirdim. Ve yapabilirsem deneyeceğim,” diye yanıt verdi. BBC.

“Dünyaya nasıl yardım edebileceğimizi düşüneceğim ve eğer kullanıcılar çok fazla geri dönmediyse, onlar için ne yapabileceğimi düşüneceğim.” en azından FTX kullanıcılarına karşı elimden gelenin en iyisini yapmakla yükümlüyüm.”

14 Kasım’daki iflas başvurularına ve FTX’in potansiyel olarak ne kadar kayba uğradığına ilişkin tahminlere göre, Bankman–Fried borsasının “1 milyondan fazla alacaklısı” olabilir.

Bankman-Fried’in sözde medya özür turunda yaptığı önceki açıklamalar doğrultusunda, yine şunları söyledi: “Bilerek dolandırıcılık yapmadım. Dolandırıcılık yaptığımı düşünmüyorum.”

Ayrıca, “kesinlikle düşündüğüm kadar yetkin olmadığını” iddia etti.

SBF, ABD Meclis Komitesi duruşmasında tanık olarak eklendi

Amerika Birleşik Devletleri Meclis Temsilcisi Maxine Waters ve Bankman-Fried arasında günlerce süren gidip gelmelerin ardından, FTX kurucusunun Meclis Finansal Hizmetler Komitesi ile 13 Aralık’ta yapılacak duruşmada tanık olduğu resmen onaylandı.

11 Aralık itibariyle, adı artık resmi olarak 13 Aralık’taki “FTX’in Çöküşünü Soruşturmak, Kısım I” başlıklı duruşmaya katılacak tanıklar listesinde görünüyor.

9 Aralık itibarıyla eklenmiş olan diğer tanık ise FTX’in yeni CEO’su John Ray’den başkası değil.

İlişkili: Caroline Ellison tarafından işe alınan eski üst düzey SEC kripto düzenleyicisi

Tartışmalı bir şekilde, Bankman-Fried, 14 Aralık’ta yapılması planlanan FTX çöküşüyle ​​ilgili bir Senato Komitesi duruşmasına katılacağını doğrulamak için son tarihi kaçırdı.

Komite Başkanı Sherrod Brown’ın Bankman-Fried’e hitaben yazdığı 7 Aralık tarihli bir mektup, “ifadenizi zorlamak için bir mahkeme celbi çıkarmaya” hazır olduğu konusunda uyardı.

Brown ve Senatör Pat Toomey’den 9 Aralık’ta yapılan açıklamada, Bankman-Fried’in son teslim tarihine yanıt vermediği ve Komite’nin “onu Kongre huzuruna çıkarmak için çalışmaya devam edeceği” belirtildi.

çok güzel tweet attı 9 Aralık’ta Bankman-Fried’in Meclis duruşmasına katılmasından “memnun” olduğunu ve FTX kurucusunun ertesi gün Senato’daki duruşmaya gelmesini beklediğini ekledi.

Yorum yapın