Sbf, Ftx’in Çöküşüyle ​​Ilgili House Duruşmasında Ifade Vermeye ‘Istekli’

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para borsası FTX’in çöküşüyle ​​ilgili bir Amerika Birleşik Devletleri Meclisi duruşmasında ifade vermeye istekli olduğunu belirtti.

Bankman-Fried, tartışmalı bir şekilde, Senato Bankacılık Komitesi’nin bu hafta başlarında FTX’in iflasına odaklanan bir duruşmaya katılma ve ifade verme talebine yanıt verme tarihini kaçırdı. Bir kongre celbi olasılığı masadayken, kuşatılmış eski CEO, 9 Aralık’ta yayınlanan bir dizi Tweet’te kendini teklif etti.

Bankman-Fried, Finansal Hizmetler Komitesi başkanı kongre üyesi Maxine Waters’ın bir dizi medya kuruluşuyla yaptığı son röportajların ‘ifade için yeterli’ yeterli bilgiye sahip olduğuna dair kanıt sağladığını iddia eden bir tweet dizisine yanıt veriyordu.

İlgili: Kripto topluluğu, SBF’nin kongre duruşması sırasında şartları dikte etmesi karşısında şaşkına döndü

FTX’in bir milyondan fazla insanı etkilediği gerçeğinin altını çizen Waters, Bankman-Fried’den, bilgisinin kongre üyeleri için ‘anlamlı’ ve Amerikan halkı için ‘eleştirel’ olacağı düşünüldüğünde tanıklık etmesi için yalvardı.

Bankman-Fried’in Twitter’daki gecikmiş yanıtı, Waters’ın talebinden dört gün sonra geldi. FTX ve Alameda Research’ün eski başkanı, profesyonel ve kişisel verilere erişim eksikliğini gerekçe göstererek yanıt verme yeteneğinin sınırlı olacağını söyledi.

FTX ABD’nin ödeme gücü ve Amerikalı müşteriler, “uluslararası kullanıcılara değer döndürme”nin potansiyel yolları, borsanın çökmesine neyin yol açtığı ve “kendi başarısızlıkları” hakkında bilgi ve içgörü sağlamaya çalışacağını da sözlerine ekledi.

Bankman-Fried ve ana akım medya kuruluşları, daha geniş kripto para topluluğundan gelen eleştirileri, eski CEO’yu fiyaskonun kurbanı olarak sunan algılanan bir eğilim için ele aldı.

Bankman-Fried, Twitter’da yatırımcıları cebinden ve cevaplardan mahrum bırakan, artık feshedilmiş işi yürütmesindeki eksiklikleri vurgulayarak kullanıcıları yatıştırmaya çalıştı:

“Kendimi tembelleşmeyecek veya bağlantısız olmayacak bir model CEO olarak düşünmüştüm. Bu da yaptığımda onu çok daha yıkıcı yaptı.

Bankman-Fried, ABD hükümetinin baskısı artmaya başladığında daha fazla sempati uyandırma çabası gibi görünen bir çabayla, insanların “kim olduğum ve olabileceğim” arasındaki farkı öğrenebileceğini umduğunu söyledi.

Editörün Notu: Başlık, 13 Aralık’ta yapılacak House Finansal Hizmetler Komitesi duruşmasını yansıtacak şekilde güncellendi.

Yorum yapın