Sbf Aleyhindeki Iddianame Mühürsüz, 8 Adet Mali Ve Seçim Dolandırıcılığı Içeriyor

Sam Bankman-Fried (SBF) hakkındaki iddianame 13 Aralık’ta açıldı. Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Savcısı Damian Williams tarafından imzalanan iddianame 14 sayfa uzunluğunda ve sekiz madde içeriyor.

İddianamede SBF’ye karşı sıralanan suçlamalar, müşterilere elektronik ortamda dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak, müşteriler üzerinde elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak, borç verenlere elektronik ortamda dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak, borç verenler hakkında elektronik ortamda dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak, emtia dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak, menkul kıymetler dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak, taahhütte bulunmak için komplo kurmak. kara para aklama ve ABD’yi dolandırmak ve kampanya finansman yasalarını ihlal etmek için komplo kurmak.

İlk dört ve yedinci sayımın bir sonucu olarak, SBF’nin “söz konusu suçların işlenmesinden kaynaklanan veya bunlardan elde edilen her türlü ayni ve şahsi malvarlığına” el koyması gerekmektedir. Bu mümkün değilse, Amerika Birleşik Devletleri “yukarıdaki müsadere edilebilir mülkün değerine kadar davalının diğer herhangi bir mülkünün müsaderesini isteyecektir.”

İddianamede sadece SBF’nin adı geçse de “bilinen ve bilinmeyen kişiler”den de bahsediliyor.

Dolayısıyla iddianame, FTX ve Alameda Research’ün işleyişine ilişkin suçlamaları SBF’nin siyasi faaliyetleriyle birleştiriyor. Sekizinci sayı kapsamındaki suçlamalar, katkı yasalarını ihlal etmeyi, Federal Seçim Komisyonu’nun görevlerini engellemeyi, başkaları adına katkılarda bulunmayı ve federal yasa uyarınca bunu yapması yasak olan kuruluşlar tarafından yapılan katkıları içerir.

İlgili: Tutuklanmasından saatler önce SBF, ‘Wirefraud’ sohbet grubunun bir parçası olduğunu yalanladı

SBF, ABD hükümetinin talebi üzerine 12 Aralık’ta Bahamalar’da tutuklandı. Tutuklama, SBF’nin 13 Aralık sabahı bir duruşmada uzaktan ifade vermesini bekleyen Meclis Mali Hizmetler Komitesi için sürpriz oldu. tanıklığı internete sızdırıldı. İddianamedeki suçlamalar ciddi, ancak SBF’nin başka birçok kaynaktan da suçlamalarla karşı karşıya kalması bekleniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) da SBF’ye karşı suç duyurusunda bulundu ve ABD eyaletlerinde ve diğer yargı bölgelerinde suçlamalarla karşı karşıya kalabilir.

Yorum yapın