Sayısız Medya Görüntüsüne Rağmen, Sbf’nin 13’Ünde Ifade Vermesi Pek Mümkün Değil

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, “ne olduğunu öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi bitirene kadar” Birleşik Devletler Kongresi önünde ifade vermeye isteksiz olduğunun sinyallerini verdi.

Bankman-Fried, ABD Temsilcisi Maxine Waters’ın 2 Aralık’ta kendisini FTX’te “ne olduğunu” tartışmak üzere 13 Aralık’ta yapılması planlanan ABD Mali Hizmetler Komitesi duruşmasında ifade vermeye davet eden bir tweet’e yanıt veriyordu.

Eski FTX CEO’su Twitter’da 4 Aralık’ta verdiği bir yanıtta, “komitenin önüne çıkmanın ve açıklamanın görevi” olduğunu hissettiğini, ancak yalnızca “ne olduğunu öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi bitirdiğinde” “emin olmadığını” da sözlerine ekledi. ” 13’üne kadar olup olmayacağı.

Topluluktan bazıları, yanıtın, birkaç medya röportajında ​​yer almak ve Kasım ayında FTX’in düşüşüne neyin yol açtığı hakkında bitmek bilmeyen tweetler yayınlamak da dahil olmak üzere son eylemleriyle uyumlu olmadığına dikkat çekti.

Blockchain Derneği Politika Başkanı ve ABD Savcısı Jake Chervinsky, 120.500 Twitter takipçisine Bankman-Fried’in “Kongre’ye yemin altında yalan söylemek daha az çekici olduğu için” 13 Aralık’taki duruşmaya katılma konusunda isteksiz olduğunu öne sürdü.

30 Kasım’da Bankman-Fried, FTX’in çöküşünden bu yana ilk kez New York Times’ın DealBook Zirvesi sırasında kripto para borsasının çöküşünün ardındaki koşullar hakkında sorgulandığı canlı olarak halka açıldı. Bir gün sonra, Good Morning America röportajında ​​ve ayrıca IBC Group’un kurucusu ve CEO’su Mario Nawfal’ın ev sahipliğinde bir Twitter alanında yer aldı.

Bankman-Fried en son 3 Aralık’ta bir Twitter Spaces röportajında ​​Coffeezilla tarafından sorgulandı ve bu röportajdan yaklaşık 20 dakika sonra ayrıldığını gördü.

İlişkili: Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, müşteri fonlarının “uygunsuz kullanıldığını” yalanladı

Bu arada, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, son günlerde Bankman-Fried’in sözde anlatımına seslendi ve 3 Aralık’ta Bankman-Fried’in FTX’in milyarlarca dolarlık müşteri fonlarını kendi hesabına transfer ettiği iddiasına “en saf kişinin bile” inanmaması gerektiğini söyledi. ticaret şirketi Alameda Research, kasıtsız bir “muhasebe hatası” sonucu ortaya çıktı.

SBF’nin son medya maskaralıklarına gelince, Tesla ve Twitter CEO’su Elon Musk, kripto topluluğunun bir üyesiyle SBF’nin mahkeme tarihine kadar daha fazla medya ilgisini hak etmediği konusunda “anlaştı” ve Musk, “yetişkinlerin molasına” ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum yapın