Samsung ve Google’ın Health Connect Platformu, Android 14’te Varsayılan Uygulama Olarak Gelebilir – apk haber

Google, Health Connect uygulamasını Android 14'e getirebilir

Google, Health Connect uygulamasını Android 14’e getirebilir

Her iki şirket de, diğer hizmetleri tek bir merkez altında toplayan sağlık platformunu birlikte geliştirdi.

Google ve Samsung tarafından ortaklaşa geliştirilen ‘Health Connect’ sisteminin Android 14 sistem yazılımına entegre edileceği bildiriliyor.

SamMobile, Health Connect’in uygulamalardan ve cihazlardan sağlık ve fitness verilerini toplayan, bunları güvenli bir şekilde depolayan ve kullanıcıların bu verileri diğer uygulamalar ve cihazlarla paylaşmasına izin veren bir Android API ve platformu olduğunu bildirdi.

Google, Health Connect’i Android 14’te varsayılan bir uygulama haline getirebilir.

Uygulama, işletim sisteminin (OS) ayrılmaz bir parçası haline gelirse, giderek daha fazla sayıda uygulama geliştiricisi, hizmeti uygulamalarına entegre edecektir.

Health Connect entegrasyonuna sahip uygulama sayısı ne kadar fazlaysa, kullanıcıların sağlık ve fitness verilerini uygulamalar arasında paylaşması o kadar kolay hale gelir.

Ayrıca, kullanıcıların sağlık ve fitness verilerini kaybetme endişesi olmadan farklı markaların akıllı saatleri arasında kolayca geçiş yapabilecekleri anlamına gelir.

Raporda, Health Connect’in şu anda Android akıllı telefonlarda ve Wear OS akıllı saatlerde bir uygulama olarak kullanılabildiği belirtildi.

Mayıs ayında Google ve Samsung, geliştiricilere kullanıcıların sağlık ve fitness verilerini Android uygulamaları ve cihazları arasında senkronize etme fırsatı vermek için el ele verdi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın