Samsung ve Google, Android’de Arka Plan Uygulamalarını Öldürmeyi Durdurmak İçin Ellerini Birleştiriyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

Son güncelleme: 09 Mayıs 2023, 14:38 IST

Android 14, kullanıcılar için bu sorunu çözmeyi vaat ediyor

Android 14, kullanıcılar için bu sorunu çözmeyi vaat ediyor

Google, yaklaşan Android 14 sürümüyle sorunu çözmeyi ve uygulama performansını iyileştirmeyi umuyor.

Android telefonlar yakında arka plan uygulamalarında kolaylaşacak ve hepsini öldürmeyecek. Google ve Samsung bir kez daha bu sorunu durdurmayı misyon ediniyor ve değişiklikler yakında Android 14 tabanlı olacak One UI 6.0 güncellemesiyle görünür hale gelecek.

Bu daha derin ortaklığın ana odak noktası, tüm kullanıcılar ve geliştiriciler için uygulamalarla kötü bir deneyim sunabilecek olan arka plan uygulamalarını öldürmeyi durdurmaktır.

Android, doğası gereği açık kaynak kodludur ve OEM’lerin yazılımı özelleştirmesine ve kendi sürümlerini eklemesine olanak tanır, bu Samsung gibilerinin yaptığı bir şeydir. Ancak bu değişiklikler aynı zamanda performans sorunlarına da neden oldu ve arka plan uygulamalarını kapatmak kesinlikle kullanıcılar için can sıkıcı oldu. Google’ın API’ler içindeki arka plan uygulamaları için yeni uygulamayı getirdiği iddia ediliyor ve Samsung’un Galaxy telefonları, arka plan uygulamalarına yönelik değişen davranışı ilk alan telefonlar olacak.

İlginç bir şekilde, Google arka plan işlemleri için yönergeler belirledi, ancak çoğunuz şimdiye kadar onu neredeyse hiç çalışırken görmediğimiz konusunda hemfikirsiniz.

Android 14’ün API düzeyinde değişiklikler görmesiyle, arka plan uygulamalarının kapanma sorununun geçmişte kalacağını umuyoruz.

Geliştiriciler, Google’ın değişiklikleri uygulamak için kendilerine sağlayacağı özel yönergelerle Android 14 uygulamalarında da değişiklikler yapacak. Arka plan uygulamaları etkin kaldığında, uygulamaların daha iyi performans gösterdiğini görmeye başlayacaksınız ve bu uygulamalar, cihazdaki mesajları ve diğer bilgileri iletmeye devam edecek.

Google I/O 2023 açılış konuşması, Android’deki bu değişiklikler ve diğer markaların bunu tüketicilerine ne kadar sürede sunmayı bekleyebilecekleri hakkında daha fazla ayrıntı aldığımızda muhtemelen ilk kez olacak. Yeni Android sürümü zaten Pixel kullanıcıları için beta olarak mevcut ve açılış konuşmasında diğer markalar da beta sunum planlarını paylaşacak.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın