Samsung, Telefonlarındaki Parmak İzi Sensörünün Daha Güçlü Olacağını Söyledi: Bunun Anlamı

Son güncelleme: 04 Aralık 2022 12:42 IST

Samsung, yeni nesil biyometrik özelliği üzerinde çalışıyor

Samsung, yeni nesil biyometrik özelliği üzerinde çalışıyor

Firmadan gelen telefonlar, biyometrik sensörü tüm ekranda sunacak ve bu da kullanımı kolaylaştırıyor.

Samsung’un 2025’te parmak iziyle oturum açmayı 2,5 milyar kat daha güvenli hale getirecek bir teknoloji üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

SamMobile, yeni teknolojinin, her seferinde bir parmak izini okuyabilen küçük bir tarayıcı kullanmak yerine, tam OLED ekranı aynı anda birden fazla parmak izini tarayabilmesini sağlayacak.

Bu yılın Ağustos ayında teknoloji devi, yeni nesil ekranlar ‘OLED 2.0’ için Hepsi Bir Arada parmak izi algılama çözümü geliştirdiğini de duyurdu.

Gelecekte Galaxy cihazlarını kullanan kullanıcıların parmak izlerini ekranda doğru yere yerleştirme konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak. Tüm ekran, OLED 2.0 ve gelecekteki Hepsi Bir Arada parmak izi tarama çözümü ile bir parmak izi tarayıcı görevi görebilir.

Raporda, Samsung’un büyük olasılıkla çoklu parmak izi taraması sunan ilk OEM (orijinal ekipman üreticisi) olacağı ve sektörde lider olacağı belirtildi.

Bu arada, geçen hafta teknoloji devinin DIY (kendin yap) meraklıları için yeni bir ‘Kendi Kendini Onarma Asistanı’ mobil uygulaması üzerinde çalıştığı bildirildi.

Şirketin en yeni ticari marka başvurusu, şirketin Kendi Kendini Onarma programı planlarına ilişkin içgörü sağladı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın