Samsung, Katlanabilir Ekranlı İlk Dizüstü Bilgisayarını Önümüzdeki Yıl Piyasaya Sürebilir – apk haber

Samsung, 2023’te PC segmentine katlanabilir bir ürünle giren en son marka olabilir. Şirket, 17,3 inçlik büyük bir katlanabilir ekrana sahip olabilen katlanabilir dizüstü bilgisayarına güç sağlamak için katlanabilir OLED paneline güvenecek gibi görünüyor. Samsung zaten akıllı telefonlar ve TV’lerdeki ekran panelleriyle tanınıyor ancak katlanabilir alana girmek tamamen farklı bir konu.

Asus ve Lenovo, katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlarını şimdiden sergileyen markalar iken Asus, bu yılın başlarında Hindistan da dahil olmak üzere birçok pazarda piyasaya sürdü. PC segmenti, son birkaç yılda kesinlikle çok fazla hareket görüyor ve bu, akıllı telefonların saldırısı arasında ölmesi gereken bir sektör için canlandırıcı bir manzara.

Raporlar, Samsung’un katlanabilir devrimi büyük ölçüde planladığını söylüyor ve bu PC segmenti için de geçerli. Asus, OLED paneller için LG’ye güveniyor, ancak yakında dizüstü bilgisayar bölümü için sipariş veren Samsung’a geçebilir, bu da bizi katlanabilir ekranlı bir Samsung dizüstü bilgisayarın gelecek yıl piyasaya çıkabileceğine inandırdı.

Asus’un katlanabilir dizüstü bilgisayarına benzer şekilde, Samsung’un 17,3 inçlik katlanabilir paneli, katlandığında 13,3 inçlik bir ekran sunarken, diğer yarısı dokunmatik klavyeye dönüşüyor. Çoğunuz Tüketici Elektroniği Fuarı’nın (CES) bu yeni form faktörünü sergilemek için ideal bir platform olduğunu söyleyebilirsiniz, ancak söylentiye konu olan ürüne bir göz atsak bile, son halini ikinci yarısından önce görmeyi beklemiyoruz. 2023.

Her halükarda, katlanabilir PC segmenti bir süreliğine niş bir alan olacak, ancak Samsung (katlanabilir telefonlardan sonra) başka bir katlanabilir ürünle gücünü gösterebilir, geri kalanlar bu alandaki yolculuklarını düşünmeye devam ediyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın