Samsung Galaxy S24, Pilini Güçlendirmek İçin EV Teknolojisini Kullanabilir: Rapor – apk haber

Samsung’un, yaklaşık 10 ay sonra Galaxy S24 Ultra’nın pilini güçlendirmek için elektrikli araçlarda kullanılan bir teknolojiyi kullanacağı bildiriliyor.

GSMArena’nın bildirdiğine göre, Samsung’un pil araştırma ve geliştirmeden sorumlu SDI bölümünün, akıllı telefon işlerine yığın piller getirme olasılığını araştırdığı bildiriliyor.

Pilin kimyasal bileşimindeki bir değişiklikten farklı olarak, bu yenilik pil içindeki hücrelerin yeniden düzenlenmesini içerir, bu da daha yüksek bir enerji yoğunluğuyla sonuçlanır, bu da pilin daha büyük bir kapasitesinin aynı hacme sığmasına ve potansiyel olarak genişlemesine olanak tanır. Samsung’un gelecekteki akıllı telefonlarının pil ömrü.

Haberi ilk olarak Elec bildirdi.

Raporda, Audi’nin Q8 e-tron’unun içine 114kWh’lik bir pil sığdırmak için benzer bir teknoloji kullandığı belirtildi.

Akıllı telefon pilleri, elektrikli araç güç paketlerinden önemli ölçüde farklı koşullar altında çalışırken, rapor yoğunlukta yüzde 10’luk bir artış olabileceğini öne sürüyor.

Bu arada, Samsung’un yaklaşmakta olan amiral gemisi serisi ‘Galaxy S24’ için Exynos sistem-on-chips’i (SoC’ler) terk edeceği bildiriliyor.

SamMobile, bir Twitter sızıntısına göre Galaxy S24 serisindeki akıllı telefonların dünyanın hiçbir yerinde Exynos SoC kullanmayacağını bildirdi.

Bu nedenle, S24 serisi muhtemelen en son S23 serisine benzer olacak ve Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın