Samson Mow, Fiat Para Birimlerinin Çöküşü Nedeniyle Bitcoin’in 5 Yıl Içinde 1 Milyon Dolara Ulaşabileceğini Söyledi

Devam eden ayı piyasasına rağmen, Jan3 CEO’su ve Bitcoin (BTC) savunucusu Samson Mow, önde gelen kripto para biriminin önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde 1 milyon dolarlık fiyat kriterine ulaşabileceğine inanıyor. Büyük fiat para birimlerinin çöküşü, “çok hızlı gerçekleşebileceğini” ve “beklenmediğini” söylediği önemli bir katalizör olacak.

Cointelegraph ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, “Bir şekilde bir gecede oluyor ve sonra bir el arabasına nakit atıyorsunuz” dedi.

Mow tahminini, yasal ödeme aracı olarak kabul edilmesinden yaklaşık bir yıl sonra, El Salvador’da Bitcoin’in benimsenmesinin mevcut durumu hakkında yorum yaparken yaptı. Mow, nispeten düşük kullanım oranına ve ülkedeki Bitcoin ödeme altyapısının eşit olmayan mevcudiyetine rağmen El Salvador’un hamlesini genel bir başarı olarak gördüğünü söyledi.

“Temel olarak ülkedeki geleneksel bankacılık altyapısını yeniden yaratıyorsunuz. Bu nedenle, biraz zaman alacak ve düzensiz dağıtıma sahip olacak” dedi.

Mow’a göre, Bitcoin’in yüksek oynaklığı, El Salvador vatandaşlarının günlük yaşamlarında kripto para birimi yerine hala nakit paraya güvenmelerinin nedenlerinden biri. Mow bunu geçici bir sorun olarak görüyor çünkü Bitcoin 1 milyon dolarlık kıstasa yaklaştıkça oynaklık azalacak.

Şimdi bile Mow, El Salvador’un diğer ülkelere kendi örneğini izlemeleri için ilham vermede rol oynayabileceğine inanıyor. Özellikle, El Salvador’un canlı, tabandan gelen yerel Bitcoin topluluğunun benimsemeyi yönlendirmede önemli bir rol oynadığını düşünüyor.

Bitcoin’i başarılı bir şekilde benimsemek isteyen herhangi bir ülkede birbirini dengelemek için yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya inisiyatiflerin bir karışımına ihtiyaç vardır.

El Salvador’da Bitcoin benimsenmesinin mevcut durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için Cointelegraph’ın YouTube kanalındaki röportajın tamamına göz atın ve abone olmayı unutmayın!

Yorum yapın