Sam Bankman-Fried’in Ailesi Artık Stanford Hukuk Fakültesi Kadrosunda Değil

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in eylemlerinin domino etkisi, itibarı ebeveynlerinin – Stanford Hukuk profesörleri Joseph Bankman ve Barbara Fried – profesyonel yaşamlarını etkilemeye başladığında tam bir çember haline geldi.

SBF’nin babası Bankman, The Standford Daily’ye göre, ailenin kripto borsasının çöküşünden önce FTX’e ait 16,4 milyon dolarlık bir tatil evi satın almakla suçlandığı bir dönemde, vergi politikasıyla ilgili kış kursu kursunu iptal etmek zorunda kaldı.

Stanford Hukuk profesörü Joseph Bankman’ın vergi politikası kursu iptal edildi. Kaynak: explorecourses.stanford.edu

Öte yandan, SBF’nin annesi Fried, şaşırtıcı bir şekilde, kursların hiçbirinde eğitmen olarak listelenmemiş bile. Bu olay, Fried’in siyasi bağları nedeniyle tartışmanın odak noktası haline geldiği FTX’in serpintisiyle aynı zamana denk gelirken, Fried bunun “uzun süredir planlanmış” bir emekli olma kararı olduğunu söyleyerek hareketi devam eden soruşturmalardan uzaklaştırdı. The Daily’ye konuşan Fried, gelecekte bir öğretmen olarak geri dönme “ümitlerini” paylaştı.

Karma gerçekmiş gibi, SBF’nin FTX yatırımcılarını kandırma planı, aile üyelerinin peşini bırakmamak üzere geri geldi. Ancak Bankman-Fried, kripto pazarını istikrarsızlaştırmaya çalışıyor. En son olarak SBF, Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu FTX’in düşüşüyle ​​suçladı ve CZ’nin “son dakikada yürümekle tehdit ettiğini” iddia etti.

İlişkili: SBF’nin kara para bağışı yaptığını “kabul etmesi”nin ardından FEC soruşturması talep edildi

9 Aralık’ta Bankman-Fried, Birleşik Devletler Meclisi’nde FTX’in gelecekte çökeceğini duyunca ifade vermeye istekli olduğunu açıkladı.

Ancak kaçak, Aralık ayı başlarında FTX’in iflasına odaklanan bir duruşmada Senato Bankacılık Komitesi’nin hazır bulunma ve ifade verme talebine yanıt vermek için son tarihi tartışmalı bir şekilde kaçırdı.

Yorum yapın