Sam Bankman-Fried Tutuklandı Ve Iadeye Rıza Gösterdi — Law Decoded, 12-19 Aralık.

Düzenleme alanındaki tüm önemli gelişmelerin haftalık özeti olan Law Decoded’a hoş geldiniz.

FTX draması, geçen hafta Birleşik Devletler hükümetinin talebi üzerine Bahamalar Kraliyet Polis Gücü’nün eski CEO’su Sam Bankman-Fried’i tutukladığında tırmandı. Birkaç saat içinde politikacılar, kripto yöneticileri ve etkileyiciler, ABD Kongresi’ndeki ifadesini kaçırmak zorunda kalan eski CEO’nun tutuklanması hakkında yorum yapmak için Twitter uygulamalarını başlattılar. Bununla birlikte, SBF’nin planlanan ifadesinin metni medya tarafından elde edildi ve burada FTX.US’un Bölüm 11 iflasına dahil edilmesinden, iflas başvurusunun ardından FTX CEO’su rolünü üstlenen yeniden yapılandırma avukatı John J. Ray III’ü sorumlu tuttu.

FTX ve SBF’ye kişisel olarak yöneltilen iddialar birikiyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bankman-Fried’i 1933 Menkul Kıymetler Yasası ve 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın dolandırıcılıkla mücadele hükümlerini ihlal etmekle suçladı. Aynı zamanda Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) dava açtı. Sam Bankman-Fried, FTX ve Alameda Research aleyhine Emtia Borsası Yasası’nın ihlal edildiğini iddia eden ve jürili yargılama talep eden bir dava. Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Savcısı Damian Williams tarafından imzalanan yeni iddianame 14 sayfa uzunluğunda ve sekiz iddia içeriyor.

Bankman-Fried’in iadeye itiraz etme konusundaki önceki kararını yeniden gözden geçirdiği ve kararın bozulması için 19 Aralık’ta Bahamalar’daki mahkemeye çıkması bekleniyor. İadeye rıza göstererek, bir Birleşik Devletler mahkemesine çıkabilecek ve hüküm giyerse 115 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecektir. Bununla birlikte, hukuk yorumcuları Cointelegraph’a verdiği demeçte, önümüzdeki birkaç ay veya hatta yıl içinde nihai bir ceza alana kadar davada “oynanacak çok şey” olduğunu söyledi.

Senatörler Warren ve Marshall, kripto için kara para aklama yasasını getiriyor

ABD Senatörleri Elizabeth Warren ve Roger Marshall, 2022 tarihli Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasasını tanıttılar. Yedi sayfalık yasa tasarısı, para hizmeti işletmesi (MSB) sınıflandırmasını genişletecek, finansal kurumların dijital varlık karıştırıcılar gibi teknolojileri kullanmasını yasaklayacak ve düzenlemeleri yapacaktır. ATM’ler olarak da bilinen dijital varlık kioskları.

Para hizmeti işletmelerinin Kara Para Aklamayı Önleme politikaları yazmaları ve bunları uygulamaları istenecektir. Tasarı, FinCEN tarafından hali hazırda önerilen raporlama gerekliliklerini sonuçlandıracak ve Banka Gizliliği Yasası uyarınca 10.000 $’ın üzerindeki işlemlerin raporlanması dahil olmak üzere yeni gereklilikler getirecektir.

okumaya devam et

Kanada kripto kaldıracı ve marj ticaretini yasakladı

Kanada eyalet ve bölgesel menkul kıymetler düzenleyicileri konseyi olan Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA), ülkede faaliyet gösteren kripto ticaret platformları için bir güncelleme yayınladı. Açıklamaya göre, Kanada’da faaliyet gösteren tüm kripto ticaret firmaları – hem yerel hem de yabancı olanlar – herhangi bir Kanadalı müşteriye marj veya kaldıraç ticaret hizmetleri sunmalarını yasaklayan yeni genişletilmiş şartlara uymak zorundadır. Genişletilmiş şartlar, Kanada’daki kripto değişim hizmetleri sağlayıcılarının saklama varlıklarını platformun özel işinden ayırmasını da gerektiriyor.

okumaya devam et

Nijerya, Bitcoin ve kripto para birimlerini tanıyan yasa tasarısını geçirmeye hazırlanıyor

Nijerya hükümetinin yakında küresel uygulamalara ayak uydurmanın bir yolu olarak Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin kullanımını tanıyan bir yasa çıkaracağı bildiriliyor. Yatırımlar ve Menkul Kıymetler Yasası 2007 (Değişiklik) Yasa Tasarısı yasalaşırsa, yerel Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun “kripto para birimini ve diğer dijital fonları yatırım sermayesi olarak tanımasına” izin verecektir.

Rapor, Nijerya’nın Şubat 2021’de kripto faaliyetini yasaklamasından yaklaşık 24 ay sonra geliyor. Nijerya Merkez Bankası (CBN), yerel kripto borsalarına ve hizmet sağlayıcılarına faaliyetlerini durdurma emri verdi ve bankaları, ilgi çekici olduğu tespit edilen herhangi bir kişi veya kuruluşun hesaplarını kapatmaya zorladı. ticaret faaliyetlerinde.

okumaya devam et

Yorum yapın