Sam Bankman-Fried, Ifade Talebine Yanıt Vermek Için Son Tarihi Kaçırdı, Şimdi Ne Olacak?

Crypto’nun bir numaralı halk düşmanı Sam Bankman-Fried, yaklaşmakta olan bir Senato Komitesi duruşmasına katılacağını doğrulamak için çok önemli bir son tarihi kaçırdı.

Eski FTX CEO’su, Senato Bankacılık Komitesi’nin 14 Aralık’taki Komite toplantısında ifade vermesi talebine yanıt vermek için son tarih olan 8 Aralık Perşembe günü ET’yi kaçırdı. Bu, bir kongre mahkeme celbi olasılığını oluşturdu.

8 Aralık’ta Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı Sherrod Brown ve komitenin kıdemli üyesi Senatör Pat Toomey talep üzerine bir açıklama yaptı.

“FTX’in çöküşü tüketicilere gerçek mali zarar verdi ve etkileri kripto endüstrisinin diğer bölümlerine de sıçradı. Amerikan halkının, Sam Bankman-Fried’in FTX’teki suiistimaliyle ilgili yanıtlara ihtiyacı var” ifadesini eklemeden önce şunları söylediler:

“Komite, ondan FTX’in çöküşüyle ​​ilgili yaklaşan duruşmamızda ifade vermesini istedi ve uymadığı takdirde başka adımlar atmayı değerlendirecek.”

Resmi Komite web sitesine göre, “Crypto Crash: Why the FTX Bubble Burst and the Harm to Consumers” başlıklı duruşma 14 Aralık’ta web üzerinden yayınlanacak.

Şimdiye kadar, Amerikan Üniversitesi Washington Hukuk Fakültesi profesörü Hilary J. Allen ve aktör ve yazar Ben McKenzie dahil olmak üzere iki tanığın duruşmaya katıldığı doğrulandı.

Allen, araştırması yeni finansal teknolojilerin finansal sistemin istikrarı üzerindeki etkisine odaklanan bir akademisyendir. McKenzie, “The OC” adlı bir ABD televizyon dizisinde sorunlu bir genci oynayan, kripto karşıtı aktörden yorumcuya dönüşen bir kişidir.

Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, tanık seçiminin beyhudeliği hakkında şu yorumu yaptı:

Bu arada Cointelegraph, yorum için McKenzie’ye ulaştı ancak yayın sırasında bir yanıt alamadı.

İlişkili: Texas uygulayıcıları, Sam Bankman-Fried’in Şubat ayındaki duruşmaya katılmasını istiyor

14 Aralık Senato Bankacılık Komitesi duruşması dışında, Bankman-Fried’den ABD Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi ile 13 Aralık’ta “FTX’in Çöküşünü Soruşturmak” adlı ayrı bir duruşmaya da katılması istendi.

Bankman-Fried’den ilk olarak Kongre Üyesi Maxine Waters’tan bir tweet aracılığıyla duruşmaya katılması istendi, ancak görünüşe göre 5 Aralık’ta duruşma tarihine kadar ne olacağından emin olmadığını belirterek daveti reddetti, “ama geldiğinde, yapacağım. tanıklık et.”

Waters, 8 Aralık’ta Bankman-Fried’in duruşmada gönüllü olarak ifade vermemesi durumunda “mahkeme celbinin kesinlikle masada olduğunu” belirterek yanıt verdi.

SBF’nin FTX imparatorluğunun çöküşü, bir tepki tsunamisi başlattı ABD’li milletvekilleri ve düzenleyicilerden, yeni gelişen kripto varlık endüstrisini boğmakla tehdit ediyor.

Yorum yapın