Sam Bankman-Fried, Iadeye Itiraz Etme Kararını Geri Almak Istiyor: Rapor

Reuters’in 17 Aralık’ta konuya aşina bir kişiye dayandırdığı habere göre, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in iadeye itiraz etme konusundaki önceki kararını yeniden gözden geçirdiği ve 19 Aralık’ta Bahamalar’da mahkemeye çıkarak bozma talebinde bulunmasının beklendiği bildirildi. .

Bankman-Fried, iadeyi kabul ederek bir Birleşik Devletler mahkemesine çıkabilecekti. Müşteriler ve borç verenler üzerinde elektronik dolandırıcılık, menkul kıymetler dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı, kara para aklama ve Amerika Birleşik Devletleri’ni dolandırmak ve kampanya finans yasasını ihlal etmek için komplo kurmakla suçlanıyor.

Hareket, Bankman-Fried’in 13 Aralık’ta “kaçma riski” nedeniyle kefaleti reddetmesinin ardından geldi. Eski CEO’nun avukatları, SBF’nin sabıka kaydı olmadığını ve depresyon ve uykusuzluktan muzdarip olduğunu savundu. Bahamalar Yüksek Mahkemesi’ne 15 Aralık’ta ikinci bir kefalet başvurusu yapıldığı bildirildi.

Bankman-Fried suçlu bulunursa 115 yıl hapis cezası alabilir. Bununla birlikte, hukuk yorumcuları Cointelegraph’a verdiği demeçte, önümüzdeki birkaç ay veya hatta yıl içinde nihai bir ceza alana kadar davada “oynanacak çok şey” olduğunu söyledi.

İlgili: FTX eski çalışanı: Aşırı harcamalar ve SBF’ye kült gibi tapınma

Eski bir federal savcı olan Mark Cohen, eski FTX CEO’su tarafından savunma avukatı olarak görev yapmak üzere işe alındı. Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere Cohen, hukuk firması Cohen & Gresser’in kurucu ortağı ve Ghislaine Maxwell’in yüksek profilli çocuk kaçakçılığı davasında savunma ekibinin bir üyesiydi.

Bankman-Fried, Bahamalar’daki tek hapishane olan Fox Hill Hapishanesinde tutuluyor. 2021’de yayınlanan bir ABD Dışişleri Bakanlığı raporuna göre, Fox Hill koşulları “sert” ve aşırı kalabalıktı, sağlık koşulları ve beslenme yetersizdi. Tutukluların ceza infaz memurları tarafından fiziksel tacize uğradığı iddia edildi.

FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison da bir savunma ekibi kurdu. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile eski bir üst düzey kripto düzenleyicisi olan Stephanie Avakian, devam eden bir federal soruşturmada Ellison’ı temsil edecek. Avakain şu anda WilmerHale hukuk firmasında Menkul Kıymetler ve Finansal Hizmetler başkanıdır. SEC’deki rolünde, İcra Bölümünde kripto para birimi gözetimini genişletti.

Yorum yapın