Rostin Behnam, Ftx Çöküşünün Ortasında Bir Başarı Öyküsü Olarak Cftc Tarafından Düzenlenen Ledgerx’e Işaret Ediyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu veya CFTC başkanı Rostin Behnam, düzenleyici kripto şirketlerinin ABD tüketicilerine nasıl fayda sağlayabileceğinin bir örneği olarak, FTX Group’un Bölüm 11 başvurusunun bir parçası olmayan Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto türevleri ve takas platformu LedgerX’i gösterdi.

FTX’in çöküşünü araştıran Senato Tarım Komitesi’nin 1 Aralık’ta yaptığı bir duruşmada Behnam, LedgerX’in FTX Grubu içindeki iflas başvurusunda bulunanlar da dahil olmak üzere birçok şirketten esasen “duvarla kapatıldığını” ve bunun da FTX için bir düzenleyici pencere sağladığını söyledi. CFTC. CFTC başkanı, LedgerX’in diğer FTX kuruluşlarına kıyasla “sağlıklı”, “çözücü” ve “operasyonel” olduğunu söyledi.

“Yetkilerimizin sınırlamaları şu noktada durdu: [LedgerX]dedi Behnam. “Düzenlenen kuruluşu geçmekten bizi alıkoyan aynı nedenlerle, diğer FTX kuruluşları LedgerX’i delip potansiyel olarak müşteri parasını alamadılar, ki bu açıkça bir düzenleyici olarak önceliktir.”

Duruşma için verdiği yazılı ifadede, CFTC başkanı şunları söyledi:

“Pek çok halka açık rapor, iflas etmiş FTX kuruluşlarındaki ayrım ve müşteri güvenliği başarısızlıklarının, Alameda tarafından kendi tescilli ticareti için büyük miktarda FTX müşteri fonunun kötüye kullanılmasına neden olduğunu gösteriyor. Ancak, CFTC tarafından düzenlenen varlık olan LedgerX’teki müşteri mülkü, tam olarak olması gerektiği yerde, ayrılmış ve güvenli olarak kaldı. Yönetmelik böyle işliyor.”

CFTC başkanı Rostin Behnam, 1 Aralık’ta Senato Tarım Komitesi’ne hitap ederken

Behnan, FTX’in LedgerX’in iflas başvurularında “diğer tüm FTX borçlu kuruluşlarının toplamından daha fazla nakit” tuttuğunu bildirdiğini de sözlerine ekledi. CFTC başkanı, komite başkanı Michigan Senatörü Debbie Stabenow ve rütbeli üye Arkansas Senatörü John Boozman, FTX’in birçok ABD tüketicisini zor durumda bırakan iflasına yol açan olaylara potansiyel bir çözüm olarak Dijital Mallar Tüketici Koruma Yasasına veya DCCPA’ya işaret etti. .

Stabenow, “Kripto endüstrisi, Amerikalıların beklediği ve hak ettiği müşteri korumalarından yoksundur” dedi. “ABD piyasalarında alım satım yaparken, borsalar alım satım için müşteri fonlarını kabul ettiğinde, bu fonlarla kumar oynamalarına izin verilmemelidir. […] FTX, federal gözetim eksikliğinden cesaret alarak tüm bunları yaptı.

İlişkili: ABD senatörleri, FTX çöküşüne rağmen kripto faturasını ilerletmeyi taahhüt ediyor

FTX, Delaware Bölgesi’nde Bölüm 11 kapsamında iflas başvurusunda bulunduğundan beri, Türkiye’nin Mali Suçları Araştırma Kurumu, Bahamalar’daki yetkililer ve ABD eyalet ve federal makamları da dahil olmak üzere borsayı araştıran küresel düzenleyicilerin ve kanun koyucuların hedefi oldu. ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, 13 Aralık’ta kripto borsasının çöküşüyle ​​ilgili olayları araştırmak için bir duruşma planladı ve iflas davasındaki bir sonraki duruşma 16 Aralık’ta yapılacak.

Yorum yapın