Robinhood Emeklilik Paranızı Istiyor | Farde.org

Şirket, kullanıcıların yıllık katkı limitlerine ulaşana kadar geleneksel veya Roth IRA’larına koyduklarının %1’iyle eşleşeceğini söyledi. 2022 için, Dahili Gelir Servisi, Robinhood’un kullanıcı tabanının çoğunu oluşturan genç yatırımcılar için bu sınırı 6.000 ABD Doları olarak belirledi, bu da aracı kurumun eşleşmesinin bu yıl 60 ABD Doları olacağı anlamına geliyor.

Kullanıcılar, Ocak ayında genel kullanıma sunulacak olan Robinhood’ın IRA’ları için bir bekleme listesine adlarını Salı günü eklemeye başlayabilirler.

Milyonlarca acemi tüccar, geçen yıl pandemik kilitlenmeler ve mem-hisse çılgınlığı sırasında Robinhood’a akın etti, ancak yüksek enflasyon ve bayılan piyasalar, kullanıcıların yatırım yapma şevkini azalttı. Ekim ayında Robinhood’da günlük ortalama hisse senedi ve opsiyon perakende ticareti sayısı, geçen yılın aynı ayına göre %36 düşüşle 1,9 milyona geriledi. Kripto ticareti için, Ekim ayında Robinhood’daki ortalama günlük hacim %55 düşerek 200.000’e geriledi.

Robinhood karlı değil. Yılın ilk dokuz ayında, 978 milyon dolarlık gelir üzerinden 862 milyon dolar kaybetti. Şirket, Eylül ayı sonunda defterlerinde 6,2 milyar dolarlık nakit ve nakit benzeri varlık tuttu ve bu da ona genişleme alanlarına yatırım yapma imkanı verdi.

İcra Kurulu Başkanı Vlad Tenev bir röportajda, Robinhood’ın geçen yıl yaşadığı hızlı büyümenin, temel altyapı ve müşteri hizmetlerine çok fazla kaynak harcandığı anlamına geldiğini söyledi. Bu yıl, “yatırım teklifindeki bazı temel ürün boşluklarıyla ilgiliydi” diye ekledi.

Robinhood, müşterilerinin çoğunun öncelikle al ve tut yatırımcıları olduğunu söyledi. Ancak şimdiye kadar vergi avantajları olan bir hesap seçeneği sunmuyordu.

Robinhood, emeklilik hesaplarını kullanıma sunmak için kendi zaman çizelgesini (bu yılın ortası) kaçırdı. Robinhood’un bu yıl emeklilik hesaplarından önce piyasaya sürdüğü ürün ve özellikler arasında Shiba Inu dijital paralarını alıp satma ve nakit hesaplarda opsiyon ticareti yapma yeteneği vardı.

Bay Tenev, emeklilik ürünlerinin Robinhood’un bu yıl başlattığı diğer hizmetlerden daha karmaşık olduğunu söyledi. Ayrıca şirketin en büyük odak noktasının IRA’ları 2022 vergi beyannamesi sezonundan önce kullanıma sunmak olduğunu söyledi.

Robinhood, kullanıcıların aracılık hesaplarında kripto ticareti yapmasına izin verse de, piyasaya sürüldüğünde yalnızca hisse senetlerinin ve borsada işlem gören fonların emeklilik hesaplarında alınıp satılmasına izin veriyor.

Yorum yapın