Ripple, Dönüm Noktası Davası Sona Yaklaşırken Sec’e Karşı Son Başvurusunu Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple’ı içeren en çok konuşulan kripto davası, iki yıllık bir savaşın ardından sonuca yaklaşıyor.

2 Aralık’ta SEC ve Ripple, özet karar için birbirlerinin itirazlarına redakte edilmiş yanıtlar sundu.

Ripple, önerge belgesinde SEC’in 2013 ile 2020 yılları arasında XRP teklifinin bir “yatırım sözleşmesi” teklifi veya satışı olduğunu ve dolayısıyla federal güvenlik yasaları uyarınca bir menkul kıymet olduğunu kanıtlayamadığını savundu.

Ripple belgeyi “mahkemenin Davalının Önergesini kabul etmesi ve SEC’in Önergesini reddetmesi gerektiğini” belirterek bitirdi.

Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, 3 Aralık’ta Twitter’da bunun Ripple’ın “son sunumu” olduğunu belirterek mahkemeden kendi lehinde karar “kabul etmesini” istedi.

Ayrıca, Ripple’ın “tüm kripto endüstrisi adına” kurduğu savunmadan gurur duyduğunu belirterek, Ripple’ın “her zaman doğrudan mahkemeye oynadığını” ve SEC’e “yapamayacağını” söyleyerek ince bir hamle yaptığını belirtti. aynısını rakibimiz için de söyle.”

Başka bir Twitter gönderisinde Alderoty, 5 Aralık’ta SEC’i “zıplayan düzenleyici” olarak nitelendirerek, birbiriyle bittiğini öne sürdüğü iki ifadeden alıntı yapmaya devam etti.

SEC ve Ripple arasında devam eden yasal anlaşmazlık, Aralık 2020’de SEC’in, Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP’yi kayıtsız menkul kıymetler olarak sunarak 1,3 milyar dolar topladığını iddia ederek Ripple’a karşı yasal işlem başlatmasıyla başladı.

İlişkili: Yatırımcılar, Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı zaferden giderek daha fazla emin: CoinShares

Daha önce 30 Kasım’da Twitter iplikeski federal savcı James Filan, SEC ve Ripple davasında çözülmesi gereken sadece üç sorun kaldığını söyledi.

Bu, özet yargılama hareketlerini, uzman itirazlarını ve “uzman raporları”, Hinman belgeleri ve SEC ve Ripple’ın önergelerinde dayandığı diğer materyalleri içerir.

Hinman belgeleri, William Hinman’ın Haziran 2018’de Yahoo Finance All Markets Summit’te yaptığı ve Ether’in (ETH) menkul kıymet olmadığını belirttiği konuşmaya atıfta bulunuyor.

Filan, Yargıç Torres’in üç büyük konuyu “ayrı ayrı” ele almayacağına, bunun yerine “her şeye” birlikte karar vereceğine ve özet karar önergeleri hakkında karar verdiğinde, “tek bir büyük yazılı karar” yayınlanacağına inanıyor – muhtemelen ” veya 31 Mart 2023’ten önce.”

Yorum yapın