Ripple Bu Hafta Sec Ile Anlaşmaya Hazır Mı? Kripto Twitter Ağırlığını Koyuyor

Ripple Labs ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki yasal savaşın sona erdiğini öne süren söylentiler dolaşmaya devam ederek kripto topluluğunun konuya ağırlık vermesine neden oldu.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ile 10 Aralık’ta bana her şeyi sor (AMA) kapsamında paylaşılan, 15 Aralık gibi erken bir tarihte potansiyel bir anlaşmaya varılacağına dair spekülasyonlar yaygın. 15 — daha sonra tekrarlanan bunun sadece söylenti olduğunu ve bunun doğru olduğuna ille de inanmadığını.

Bu arada Cointelegraph da söylentilerin asılsız olduğunu anladı.

Buna rağmen, bir anlaşmanın Ripple ve daha geniş kripto endüstrisi için ne anlama geleceği konusunda hala çok sayıda yorum var.

12 Aralık tarihli bir Twitter gönderisinde, kripto yanlısı eski ABD kongre adayı Ocak Walker, Ripple’ın elverişsiz bir çözümünün “tüm dünya ve WEB3 için bir kayıp” olacağını belirterek şunları ekledi:

Walker, “Dünya ABD’nin eylemlerini takip ediyor ve hükümetin birimize nasıl davrandığı, hepimize nasıl davrandığına öncelik veriyor” dedi ve sektörü “birlikte çalışmaya” çağırdı.

Blockchain odaklı medya şirketi Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein de 10 Aralık’ta Twitter’da yorum yaparak yorum yaptı. İleti: “Bu davayı kazanmak ve anlaşmak için Ripple’a ihtiyacımız var”, bunun en kötü durum senaryosu olacağını söyledi.

“Daha kötü durum senaryosu, Ripple’ın yerleşmesi, ancak tüm sektör için netlik sağlayıp sağlamayacaklarını bilmiyorum” diye ekledi.

10 Aralık AMA sırasında Hoskinson, bir anlaşmanın “şu ya da bu şekilde sektör için feci sonuçları olabileceğini” söyledi.

Bu arada, Hogan & Hogan’ın bir ortağı olan kripto avukatı Jeremy Hogan, birkaç olası sonuç olduğunu söylüyor. 10 Aralık’ta bir YouTube videosunda Hogan, 157.000 abonesine, Ripple’ın kazanma şansının kabaca %50 olduğunu, ancak “kısa süre içinde bir şeylerin olma ihtimalinin %110,6” olduğunu düşündüğünü söyledi.

Avukat, Ripple kazanırsa bunun en olası sebebinin “satış gerçekleştikten sonra XRP alıcılarına yasal bir yükümlülüğünün olmaması, satış sonrası yükümlülüklerinin olmaması, yani yatırım sözleşmesi olmadan yatırım sözleşmesi olamayacağı” öngörüsünde bulundu.

“Ripple davasında, Ripple ve XRP alıcıları arasında devam eden bir yasal ilişki olmadığına dair kanıtlar açık. Sadece hiçbiri yok ve SEC bu sorunu çözmede başarısız oldu” diye ekledi.

Ancak, daha erken bir 4 Kasım’ı da destekledi. tahmin Savunma avukatı ve eski federal savcı James Filan, davanın 31 Mart 2023’te veya öncesinde karara bağlanacağını ve bunu “yasal bir Tanrı’nın bildirisi” olarak nitelendirdiğini söyledi.

İlişkili: Yatırımcılar, Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı zaferden giderek daha fazla emin: CoinShares

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 11 Ekim DC Fintech Haftası konferansında panelistlere firma aleyhindeki davanın 2023’ün ilk yarısında sonuçlanmasını beklediğini ancak tahmin etmenin zor olduğunu kabul etti.

Daha önce Ripple’ın, XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması koşuluyla SEC ile anlaşmayı değerlendireceğini söylemişti.

Yorum yapın