Rekor Düzeyde Gerçekleşen Kayıplar Ve Kaldıracın Ortadan Kalkması Daha Sağlıklı Bir Pazar Oluşturduktan Sonra Bitcoin Fiyatının Toparlanması Mümkün

Bitcoin (BTC) fiyatı 17.000 $ seviyesinde kayda değer bir direnç gösteriyor ve Glassnode’un verilerine göre, satış hızını ve yatırımcıların zincir üstü davranışlarını izleyen bir dizi ölçüm, tetikleyici faktörlerde azalma göstermeye başlıyor. keskin satışlar.

FTX iflası, Bitcoin’de 4,4 milyar dolarlık kayıpla sonuçlanan tarihi bir satışı körükledi. Glassnode analistleri, gerçekleşen kayıpları günlük ağırlıklı ortalama metriğiyle analiz ederek, zincir üstü kayıpların azaldığını buldu.

Glassnode’a göre Bitcoin, gerçekleşen karlara karşı kayıp oranında tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. En son boğa piyasasının sonuna doğru, gerçekleşen kayıplar, tarihsel olarak olumlu bir piyasa değişimiyle çakışan karlardan 14 kat daha fazlaydı.

Bitcoin kar ve zarar gerçekleştirdi. Kaynak: Glassnode

Zincir üstü veriler ayrıca gerçekleşen kayıpların azaldığını ve Bitcoin fiyatının dengeli fiyatın üzerinde olduğunu ve gerçekleşen üst sınırın düşerek aşırı kaldıraçlı varlıklardan üretilen fazla likiditeyi ortadan kaldırdığını gösteriyor.

BTC dengeli ve delta fiyatı. Kaynak: Glassnode

Gerçekleşen üst sınır, fazla likiditenin boşaltıldığını gösteriyor

Gerçekleşen üst sınır, BTC’nin piyasaya sürülmesinden bu yana Bitcoin sermaye girişlerinin ve çıkışlarının net toplamıdır.

Mevcut gerçekleşen sınır, Mayıs 2021 zirvesinden %2,6 daha yüksek, bu da Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinin geri çekildiğini ve kötü borç ve aşırı kaldıraçlı kuruluşlardan gelen tüm fazla likiditenin piyasadan çekildiğini gösteriyor.

Tarihsel olarak gerçekleşen üst sınır trendleri. Kaynak: Glassnode

Geçmişte, kötü borç ekosistemden kaldırılırken, geleceğin boğa piyasaları için bir fırlatma rampası kurulmuştu.

Bitcoin Gerçekleşme Sınırı. Kaynak: Glassnode

Analistlere göre:

“2010-11’de gerçekleşen üst sınır, zirvenin %24’üne eşdeğer bir net sermaye çıkışı gördü. 2014-15’te gerçekleşen üst sınır, %14 ile en düşük, ancak önemsiz olmayan sermaye çıkışını yaşadı. 2017-18, gerçekleşen üst sınırda %16,5’lik bir düşüş kaydetti ve bu, %17,0’lik mevcut döngüye en yakın olanı. Bu ölçüme göre, mevcut döngü üçüncü en büyük göreli sermaye çıkışını gördü ve şimdi muhtemelen en alakalı olgun piyasa benzeri olan 2018 döngüsünü gölgede bıraktı.

Alt muhtemelen içinde olabilir

Dengeli fiyat ve delta fiyatı, önceki ayı döngülerini yeniden ziyaret etmek için kullanılan algoritmik analizlerdir. Önceki ayı döngülerinde, Bitcoin’in fiyatı %3,0 oranında dengeli fiyat ile delta fiyatı arasında işlem gördü.

Mevcut dengeli fiyat aralığı 12.000 $ ile 15.500 $ arasında ve mevcut delta fiyatı 18.700 $ ile 22.900 $ arasında yoğunlaşıyor. Önceki ayı piyasalarıyla eşzamanlı olarak, Bitcoin’in fiyatı dengeli fiyatın üzerinde ve 15.500 dolarda destek buluyor.

İlişkili: Bitcoin piyasada 17 bin doları açık tutarken izlenecek BTC fiyat seviyeleri

Henüz bir piyasa tabanı bulunmamış ve bir avuç potansiyel aşağı yönlü katalizör kalmış olsa da, on-chain analizi, piyasa katılımcılarının duyarlılığının, gerçekleşmiş kayıpların zirvesi ve görünüşe göre sona ermiş gibi görünen zorunlu satışlarla birlikte, aşırı düşüşlerden yavaşça kaydığını gösteriyor. .

Bitcoin sahiplerinin satın alma maliyetine ilişkin daha sıkı bir bakış, olası olası volatiliteye yönelik tepkileri öngörmeyi de kolaylaştıracaktır. Büyük miktarda fazla likidite dağıldı ve muhtemelen sürdürülebilir bir BTC fiyat toparlanması için daha sağlam bir fiyat tabanı yarattı.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın