Redmi A2, Redmi A2+ Hindistan 19 Mayıs’ta Lansman: Ne Beklenmeli?

Redmi A2 serisi, bu yıl Mart ayında küresel olarak piyasaya sürüldü.

Redmi A2 serisi, bu yıl Mart ayında küresel olarak piyasaya sürüldü.

Redmi A2 serisi, su damlası çentikli ekran ve 60Hz yenileme hızına sahip 6.52 inç HD+ çözünürlüklü ekranla gelecek.

Çinli akıllı telefon markası Xiaomi, önümüzdeki hafta Hindistan’da yeni Redmi A2 serisi telefonlarını piyasaya sürmeye hazır. Yeni giriş seviyesi telefonlar — Redmi A2 ve Redmi A2+, 19 Mayıs’ta ülkede piyasaya sürülecek. Telefonların lansmandan kısa bir süre sonra Hindistan’da çevrimiçi olarak satın alınabilmesi bekleniyor.

Hem Redmi A2 hem de Redmi A2+ telefonların 8.000 Rs’nin altındaki fiyat segmentinde olması muhtemeldir. Redmi A2 serisinin ayrıca deri benzeri bir arka yüzeye sahip olması bekleniyor. Redmi A2 serisi, bu yıl Mart ayında küresel olarak piyasaya sürüldü. Hindistan’daki Redmi A2 serisinin, küresel muadilleriyle aynı özelliklere sahip olması bekleniyor.

Raporlara göre Redmi A2 serisi, su damlası çentikli ekran ve 60Hz yenileme hızına sahip 6,52 inç HD+ çözünürlüklü ekranla gelecek. Her iki modelde de 8MP çift arka kamera sistemi ve 5MP ön kamera yer alacak. Redmi A2 +, vanilya A2’de olmayan arkaya monte edilmiş bir parmak izi tarayıcı ile gelecek.

Kaputun altında, telefonlar, selefinin Helio A22 SoC üzerinde bir yükseltme olan bir MediaTek Helio G36 yonga seti tarafından destekleniyor. Telefonlar, 10W şarj desteği ile 5.000mAh bataryaya sahip olacak. Kutudan çıktığı andan itibaren Android 12 Go Edition’da MIUI dış görünümü ile çalışacaklar.

Bu telefonlar, Çift SIM, 4G, 2,4 GHz Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, 3,5 mm ses girişi ve şarj için bir USB C tipi bağlantı noktası gibi birden çok bağlantı seçeneği sunar. Telefonlar, 164.9×76.75×9.09mm ölçülerinde ve 192 gram ağırlığında kompakt bir tasarıma sahip.

Redmi A2 ve Redmi A2+ aynı özellikleri paylaşırken, ikincisi güvenli biyometrik kimlik doğrulama için ek bir parmak izi tarayıcı özelliği ile birlikte gelir.

Yorum yapın