Reddit Nft Darphaneleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı, Ab’nin 400.000 $’Lık Metaverse Parti Başarısızlıkları Ve Daha Fazlası

Reddit’in NFT basımı yeni bir zirveye ulaştı

Reddit’in iptal edilemez token (NFT) koleksiyonu, 3 Aralık’ta bir günde 255.000 “avatar” basmasıyla rekor bir kilometre taşına ulaştı.

Yeni basım rekoru, her gün 200.000’den fazla Reddit avatarının basıldığı 30 ve 31 Ağustos tarihlerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini geçti.

NFT’ler öncelikle sosyal medya platformunda bir kullanıcı avatarı olarak kullanılır ve platformu kullanan bir dizi bağımsız sanatçı tarafından oluşturulur.

Koleksiyonun Temmuz ayında piyasaya sürüldüğü sırada, Reddit avatar satın almak için kripto kullanmaktan kaçındığı ve onları NFT’ler yerine dijital “koleksiyon ürünleri” olarak adlandırdığı için, blockchain teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesini artırmanın bir yolu olarak görülüyordu.

Basılan Reddit avatarlarının sayısı, bir çubuk bir günü temsil eder. Kaynak: Kumdan tepe

Dune Analytics’ten alınan verilere göre, rekor basım günüyle Reddit’in Polygon (MATIC) tabanlı NFT’leri şu anda yaklaşık 4,4 milyon tirajla övünüyor.

Bununla birlikte, basılan miktarlara rağmen, Dune verileri, lansmanından bu yana 40.000’den fazla Reddit avatar NFT’sinin satıldığını ve çoğunun NFT’lerini elinde tutmayı seçtiğini gösteren yaklaşık 3,7 milyon avatar sahibi olduğunu gösteriyor.

Koleksiyon parçalarının satış hacmi, 24 Ekim’de 1.991 alıcı arasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,5 milyon dolara ulaştı.

Nadir bulunan Reddit NFT’lerinden bazıları, OpenSea gibi ikincil NFT pazar yerlerinde en pahalı satışlardan bazılarının 300 ABD dolarının üzerinde olduğu yüksek fiyatlar görürken, platformun kendi pazarında fiyatlar yaklaşık 50 ABD doları görüyor.

AB bir Metaverse partisine çıktı, neredeyse hiç kimse gelmedi

Avrupa Birliği’nin (AB) dış yardım departmanının bir metaverse için yaklaşık 408.000 $ (387.000 €) dağıttığı ve kutlamak için 29 Kasım’da bir partiye ev sahipliği yaptığı, ancak bildirildiğine göre sadece altı kişi geldi.

Devex muhabiri Vince Chadwick, 29 Kasım’da metaverse avatarının “galaya” katıldığını gösteren bir videoyu tweetledi ve “ortaya çıkan yaklaşık beş diğer insanla ilk şaşkın sohbetlerden sonra yalnızım” dedi.

“Orada kimse var mı?” videodaki ekrandaki mesajlardan birini okur. Başka bir mesajda “Konser, aynı DJ’in aynı müziği çalması” diyor.

AB yapımı meta veri havuzu, gelişmekte olan ülkelerde altyapı geliştirmeyi ve inşa etmeyi amaçlayan “Global Gateway” girişimini desteklemek için yapılmıştır.

Görünüşe göre “Global Gateway” olarak da adlandırılan metaverse, Devex ile konuşan anonim bir AB dış yardım departmanı çalışanına göre “iç karartıcı ve utanç verici” bir tanıtım videosuyla Ekim ortasında sessizce başlatıldı.

Bir AB sözcüsüne göre, meta veri tabanının hedef kitlesi “AB konusunda tarafsız olarak tanımlanan ve özellikle siyasi meselelerle ilgilenmeyen” 18 ila 35 yaşındaki kişilerdir ve tanıtım videosu “bu kitlenin ilgisini çekmek için, öncelikle TikTok’ta ve Instagram” ve onları kampanyaya katılmaya teşvik edin.

TimeX, BAYC ile ‘Maymuna Gidiyor’

Saat üreticisi TimeX, 1 Aralık’ta özel saatler yaratmak için Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT projeleriyle ortaklık kurduğunu söyledi.

TimeX, 500 fiziksel saat ve Bored ve Mutant Ape sahiplerinin bir saati kasası, kayışı ve gravürleri dahil olmak üzere özelleştirmesine ve tabii ki saat yüzünde sahibinin NFT’sine yer vermesine olanak sağlayacak eşleşen “ikiz NFT’ler” yaratıyor.

Saatler, 2 Ether (ETH) veya yaklaşık 2.500 $ maliyetle bir NFT’nin arkasına bağlanacak ve BAYC ve MAYC sahipleri daha sonra NFT’yi Aralık ortasından itibaren ikinci çeyrekte piyasaya sürülecek bir saat oluşturmak için kullanabilecekler. 2023.

NFT satışları 7 ay sonra ilk kez arttı

Cryptoslam’in verilerine göre, ABD doları cinsinden NFT satışları Kasım ayında %16 artmayı başardı ve yedi aydan fazla düşüş yaşadı.

Kasım ayında NFT satışları, Ekim ayındaki yaklaşık 460,4 milyon $’dan artarak 534 milyon $’a ulaştı.

Nisan ayından bu yana NFT satışlarının arttığı ilk aydı, Ocak ayında toplam 4,7 milyar dolarlık rekor NFT satışları görülürken, Ekim 2022’nin en yavaş satış ayı oldu.

İlişkili: NFT mahkeme celpleri yasal ortamı nasıl değiştirebilir?

Kasım ayındaki artışın nedeni, 23 ve 24 Kasım tarihlerinde her biri 1 milyon dolara yakın fiyata satılan iki BAYC NFT gibi yüksek fiyatlı NFT satışlarından kaynaklanıyor.

Cryptoslam verileri, son 30 gündeki ilk üç NFT koleksiyonunun, tümü Yuga Labs’a ait projeler olan BAYC, MAYC ve Otherdeeds olduğunu gösteriyor. En iyi BAYC koleksiyonunun 30 günlük satışları %89,5 arttı, bu da yüksek fiyatlı NFT satışlarının Kasım ayı satışlarını artırmış olabileceğini gösteriyor.

Ekim-Kasım ayları arasındaki toplam işlem hacmi ise %17,6 azaldı.

Daha Güzel Haberler

İnternet tarayıcısı Opera, kullanıcıların medya dosyalarını akıllı bir sözleşme yazıp bir blok zincirine yükleyerek bu dosyaları NFT’lere dönüştürecek olan uygulamasına sürükleyip bırakma olanağı sağlayan bir NFT tarama aracı yarattı.

Coinbase, kripto cüzdan uygulamasının en son sürümünü engelleyen firma nedeniyle Apple’ı eleştirdi. Coinbase, Apple’ın NFT işlemlerini “gas ücretinin %30’unu tahsil edinceye kadar” devre dışı bırakmasını istediğini söylüyor Coinbase, bunun “açıkça mümkün olmadığını” söylüyor çünkü Apple’ın sistemi “kriptoyu desteklemiyor, bu yüzden denesek bile uyum sağlayamadık. ”

Yorum yapın