Rapora göre YouTube, Hint Dili Haberleri İçin En Popüler Platform Olarak Ortaya Çıkıyor – apk haber

Perşembe günü açıklanan bir rapora göre, Google’a ait YouTube, Hint dilindeki dijital haber tüketicileri için en popüler platform ve yüzde 93 gibi büyük bir oranla haberlere erişmek için YouTube’u kullanıyor.

Google News Initiative’in pazarlama verileri ve analiz şirketi Kantar ile ortaklaşa hazırladığı rapor, ülkedeki çevrimiçi Hintçe haber tüketicilerinin farklı haber içeriği tüketim tercihlerini ve davranışlarını yakalıyor.

Hintli bir tüketicinin çevrimiçi haberlere erişmek için ortalama 5.05 kadar dijital platform kullandığını gösterdi.

Haberlere erişmek için en popüler uygulama YouTube oldu, ardından sosyal medya (%88) ve sohbet uygulamaları (%82) geldi. Hint dillerindeki diğer bir yüzde 45’lik çevrimiçi haber kullanıcısı, haberlere haber yayıncılarının web siteleri veya uygulamaları aracılığıyla erişiyor.

Rapor, haber merkezlerinin daha iyi öncelik vermesine ve içerik stratejilerini farklı diller için ilgili içerik alanlarında dizine eklemek üzere bilgilendirmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Rapor, ülkenin dijital haber kullanıcılarının zengin bir çeşitlilik içeren bir grup olduğunu ve yekpare, homojen bir “bölgesel” tüketiciye ilişkin yaygın algıların tam tersine olduğunu gösterdi. Her iki Hint dilinden birinin ülkedeki haberleri tükettiği raporda vurgulanıyor farklı dil tercihlerine sahip tüketicilerin aynı zamanda farklı içerik tercihleri ​​gösterdiğini ortaya koymaktadır.

Örneğin, eğlence, suç ve ulusal ya da eyalet ya da şehir manşetleri okuyucuların tercih ettiği temel haber türleri olurken, Malayalam haber okuyucuları daha çok uluslararası haber ve eğitimi tercih ederken, Bengalli okuyucular spor haberlerini tercih ediyor.

“Hintçe haber tüketicisi, geleneksel olarak İngilizce haber tüketicisine kıyasla daha az varlıklı ve karmaşık içeriğe karşı daha az iştahlı olarak görülüyor. Çalışma bu efsaneyi paramparça ediyor – haber tüketicisinin gelişmiş, kentsel, çeşitli ve dijital olarak ödemeye istekli olduğunu gösteriyor. Kantar B2B ve Teknoloji Direktörü Biswapriya Bhattacharjee yaptığı açıklamada, “Bu, yayıncılar ve reklamverenler için muazzam fırsatların kilidini açabilir.”

Rapor ayrıca, dijital haber okuyucularının, genel dil kullanan internet kullanıcılarına kıyasla daha gelişmiş ve varlıklı olduğunu gösterdi. Ayrıca, çevrimiçi işlemler (UPI, alışveriş ve OTT) için belirgin şekilde artan bir eğilim gösterirler.

Ayrıca, her yedi kullanıcıdan biri (yüzde 15) çevrimiçi haberler için ödeme yapmaya hazır ve bu rakam, yayıncı web sitelerinde/uygulamalarında haber tüketen kullanıcılar arasında 1,5 kat (yüzde 22) daha yüksek.

Google Hindistan Ülke Başkanı ve Başkan Yardımcısı Sanjay Gupta yaptığı açıklamada, “Dijital haber yayıncıları da dahil olmak üzere içerik işletmeleri, Hint dilindeki dijital haber tüketicilerinden oluşan gelişmiş ve varlıklı bir grupla daha iyi etkileşim kurarak yeni büyüme yollarının kilidini açma potansiyeline sahip.” dedi. .

“Büyüyen bir dijital ekonomi olarak, otantik, güvenilir ve yüksek kaliteli içerik arayan tüketicilerle etkileşim kurmak için bir araya gelmeli ve ortamlarda yeni teklifler ve markalar oluşturmalıyız.”

Rapor için Kantar, Kasım 2022’den Mart 2023’e kadar 16 şehirde 64’ten fazla nitel tartışma ve 14 eyalette 43 şehirde 4.600’den fazla yüz yüze görüşme gerçekleştirdi.

Rapor sekiz dili (Bengalce, Gujarati, Hintçe, Kannada, Malayalam, Marathi, Tamil ve Telugu) kapsıyordu ve 15 yaşın üzerindeki hem erkek hem de kadın katılımcıları içeriyordu.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın