Pranay Pathole Kimdir ve Elon Musk Onunla Nasıl Twitter Arkadaşı Oldu? – apk haber

Gen-Z’nin esnek kültüre her şeyi dahil etmesiyle, yalnızca seçilmiş birkaç kişi, dünyanın en zengin adamı ve yeni taç giymiş CEO ve Twitter’ın sahibi Elon Musk’ı bir arkadaş olarak çağırmak kadar büyük bir esnekliği sergileyebilir. Musk’ın Twitter arkadaşı Pranay Pathole, bu yılın başlarında Teksas’taki Tesla Gigafactory’yi ziyaret ettiğinde viral oldu. Şimdi, Twitter’ın 24 yaşındaki hesabını askıya almasının ardından manşetlere geri döndü.

Twitter’ın, Twitter kurallarını ihlal ettiği için Pathole’nin Twitter hesabını askıya aldığı bildirildi. “Şimdi bu konuyu araştırıyorum,” diye tweet attı Musk, konuyu kavrayarak.

Pranay Pathole, dünyanın en zengin kişisiyle iletişim kurmak zor olsa da, Elon Musk’ın 2018’de kendisine ilk tweet attığında yanıt vermesini beklemiyordu. O zamanlar Pathole, Tesla’nın otomatik ön cam silecekleri ve onları yağmurda rahatsız eden bir sorun hakkında netlik istiyordu. Musk, “bir sonraki sürümde düzeltildi” diye yanıtlamıştı.

Pathole, Musk ile düzenli iletişim halinde olduğunu ve ikisinin Twitter Direkt Mesajları aracılığıyla iletişim kurduğunu iddia ederek o zamandan beri arkasına bakmadı. 24 yaşındaki, 1.98.000’den fazla Twitter takipçisi topladı ve şu anda Dallas’taki Texas Üniversitesi’nden İş Analitiği alanında yüksek lisans yapıyor. Pathole, Ağustos 2022’de Tata Danışmanlık Hizmetlerinde Sistem Mühendisi Yardımcısı olarak görevinden ayrıldı.

Pathold, Musk ile Ağustos 2022’de Tesla’nın Teksas’taki Gigafactory’sini ziyarete gittiğinde tanıştı. “@elonmusk ile Gigafactory Texas’ta tanışmak çok güzeldi. Hiç bu kadar alçakgönüllü ve ayakları yere basan bir insan görmemiştim. Sen milyonlara ilham kaynağısın” diye tweet atmış ve onunla Musk’ın bir fotoğrafını paylaşmıştı.

Pathole’nin bir Twitter arkadaşı olmanın yanı sıra yeni ‘şef twit’ Elon Musk’ın da çok düşkün bir hayranı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Pathole, Musk’ı sık sık retweetliyor ve Milyarder’in son çabalarını destekliyor.

Yakın tarihli bir Neuralink sunumunun ardından Pathole, Twitter’da Musk’ın şirketini övdü ve şunları söyledi: “Neuralink çipinin, felçli birinin akıllı telefonu başparmak kullanan birinden daha hızlı kullanmasına olanak sağlayacak olması, bana daha iyi bir insanlık için umut veriyor. @elonmusk.”

Ayrıca Elon Musk’ın son maskaralıklarını Twitter ile doğruladı, “@elonmusk’un yanındayım. Twitter’ı çok daha iyi bir yer haline getiriyor. Bu kadar çok nefret, eleştiri ve karalama almasına rağmen ifade özgürlüğü için verdiği mücadeleyi seviyorum.”

Görünüşe göre Pathole’nin Twitter hesabı geri yüklendi, ancak bu olay şu soruyu akla getiriyor: Dünyanın en zengin insanının ‘Twitter Arkadaşınız’ olması karşılığında daha ne gibi avantajlar elde edilebilir?

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın