Porsche 911 Nft’ler, Bmw Dosyaları Web3 Ticari Markaları, Baby Shark’ın Nft Oyunu Ve Daha Fazlası…

Porsche, ‘sanal dünyada’ kullanılmak üzere 7.500 NFT piyasaya sürecek

Alman lüks otomobil üreticisi Porsche, 7.500 özelleştirilebilir simgeleştirilmiş araçtan oluşan yaklaşan bir NFT projesini açıkladıktan sonra Web3 çabalarını önemli ölçüde artıracağını öne sürdü.

Porsche, 29 Kasım’da yaptığı bir duyuruda, NFT’lerin Ocak ayında piyasaya sürüleceğini ve kullanıcıların otomobillerin performans ve görünümle ilgili çeşitli yönlerini özelleştirebileceklerini belirtti.

NFT sanatının kendisi tasarımcı ve 3D sanatçısı Patrick Vogel tarafından tasarlanıyor ve tüm parçalar ünlü Porsche 911 modeli etrafında dönüyor.

Özellikle bu sanal varlıklar, Epic Games’in Unreal Engine 5’inde tasarlanacak ve bu da oyun entegrasyonlarının yolda olduğunu gösteriyor.

NFT otomobil tasarımları: Porsche

Şirket, 30 Kasım’da Miami’de düzenlenen Art Basel konferansında projeye bir göz attı. Belirli ayrıntılardan söz edilmemekle birlikte şirket, sahiplerinin arabaları büyük olasılıkla “sanal dünyada” kullanabileceklerini kaydetti. bir tür Metaverse anlamına gelir.

Daha genel olarak Porsche, Web3’e maruz kalma oranını önemli ölçüde artırmak istediğini öne sürdü ve duyuru şunları belirtti:

“Dijital sanat, Porsche’nin Web3 stratejisinin yalnızca bir yönü. Spor otomobil üreticisi, blockchain teknolojisinin potansiyelini mevcut ve gelecekteki süreçlere ve çözümlere entegre etmek için çalışıyor.”

Porsche daha önce Haziran 2021’de Fanzone adlı bir projenin parçası olarak futbol temalı NFT koleksiyonlarını piyasaya sürmede parmağı vardı, ancak şimdi arabalarının tokenizasyonunu daha ciddiye alıyor gibi görünüyor.

BMW, Web3 ticari markalarını alıyor

Alman lüks otomobil üreticilerinden bahsetmişken, BMW’nin bir dizi Web3 ürün ve hizmetiyle ilgili olarak logosunu ticari marka haline getirmek için başvurduğu bildirildi.

Hareket, ABD’deki Web3 ticari marka başvurularıyla ilgili olarak büyük şirketlerden sık sık haber paylaşan USPTO lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından vurgulandı.

BMW, logosunun sanal giysiler, ayakkabılar, şapkalar ve araçlar gibi koleksiyon öğelerini kapsaması için niyetlerini ana hatlarıyla belirtirken, aynı zamanda çevrimiçi ortamlar ve oyunlar gibi indirilebilir sanal ürünler için planlarını da belirtiyor.

Baby Shark’ın Web3 arkı

Pinkfong’un çok popüler olan çocuk şarkısı/müzik videosu Baby Shark’ın içeriği, aile odaklı bir blockchain oyununun parçası olarak belirtilecek.

Pinkfong’un, çocuklar için güvenli bir dijital ortamda Baby Shark karakterleri oluşturmak ve yayınlamak için Toekenz Collectibles ile bir lisans sözleşmesi imzaladığı bildirildi.

Baby Shark NFT ortaklığı: Toekenz

Toekenz Collectibles, 12 yaş ve altındaki çocukları hedefleyen bir NFT platformudur ve oyunun odak noktası beş ila dokuz yaş arası çocukları “dijital koleksiyon ürünlerinin ticaret ekonomisi hakkında” eğitmektir.

Çocuklar ayrıca NFT sanatını kendi beğenilerine göre özelleştirebilecek ve hatta “demokratik karar verme egzersizi yapabilecekleri” bir Tokenz DAO’ya katılabilecekler.

Bu, Pinkfong’un NFT’lere ilk dalışı değil, Cointelegraph daha önce Güney Kore merkezli şirketin geçen yıl Aralık ayında bir dizi sınırlı sayıda Baby Shark NFT’yi piyasaya sürdüğünü bildirmişti.

İlişkili: İki Sıkılmış Maymun tanesi 1 milyon dolara satılıyor: Nifty Newsletter, 23-29 Kasım

Deadmau5, müzik meta veri deposunu kullanıma sunuyor

Popüler kripto dostu DJ Deadmau5 (Joel Zimmerman) tarafından ortaklaşa kurulan bir Web3 girişimi, müzik ve oyun odaklı bir Metaverse platformunun lansmanı için hazırlanıyor.

29 Kasım’daki Art Basel etkinliğinde duyurulan Pixelynx olarak bilinen start-up, Polygon tabanlı platformun bu hafta piyasaya çıkacağını ve Miami Sahili’nde bir Artırılmış Gerçeklik (AR) çöpçü avı seti ile işleri başlatacağını belirtti.

Firmanın CEO’su ve kurucu ortağı Inder Phull, AR çöpçü avını, sanal oyun özelliklerinin akıllı cihazlar aracılığıyla haritalardaki gerçek konumlarla birleştirildiği “Rock Band Pokémon Go deneyimiyle buluşuyor” olarak tanımladı.

Deadmau5’in Droplet NFT’lerine sahip olan kullanıcılar, belirli müzisyenlerin ve sanatçıların hayranları için bir dizi sanal deneyim sağlamayı amaçlayan platformla Pixelynx’in metaverse’sine erken erişim elde edecekler.

Daha Güzel Haberler

Çin’de ülkenin zorlu sıfır toleranslı COVID-19 politikasına karşı devam eden protestoları tasvir eden NFT’ler, Kasım ayının sonunda NFT pazarı OpenSea’ye ulaştı.

30 Kasım’da merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap, kullanıcıların artık kendi yerel protokolünde NFT ticareti yapabileceklerini duyurdu. İşlev başlangıçta OpenSea, X2Y2, LookRare, Sudoswap, Larva Labs, X2Y2, Foundation, NFT20 ve NFTX gibi platformlarda satışa sunulan NFT koleksiyonlarını içerecek.

Yorum yapın