Pixel Kullanıcıları, Android 14 Beta’da Mesajlar Uygulamasıyla İlgili Sorunlarla Karşılaşıyor, Düzeltme Yayında – apk haber

Android 14 beta sürümünü çalıştıran Pixel kullanıcıları, cihazlarında Mesajlar uygulamasını kullanamazlar. Yeni beta sürümü, mesajlar uygulamasını kilitliyor ve Pixel telefon açık temaya ayarlanmışsa bile açılmıyor.

Sorun şimdilik Android 14 beta sürümüyle sınırlı gibi görünüyor ve ilginç bir şekilde bazı kullanıcılar Mesajlar uygulamasını karanlık modda açık buldu ve o zaman bile mesajlar uygulamasına erişmenize izin vermiyor.

Bu tuhaf durum, birçok kişinin Android 14 beta güncellemelerini kaldırmasına neden olurken, bazıları ise beta programından ayrılmayı ve Pixel telefonda çalışan kararlı sürümü almayı düşündü. Sorun “20230428_01_RC00” beta sürümünde gözlemlendi ve Google’ın sorunu düzeltmesi zorunludur, aksi takdirde sorun nedeniyle birçok beta testçisini kaybetme riski vardır.

Geliştiricilerin ve testçilerin, uygulamanın eskisi gibi çalışması için Mesajlar uygulamasına uzun süre basmaları, Uygulama Bilgileri’ne tıklamaları ve Güncellemeleri kaldır’a tıklamaları önerildi. Ancak bu adımlar bile istenen etkiyi yaratmadı.

Şimdi sorunu düzeltmek Google’a kalmış ve 48 saat sonra şirket, Mesajlar uygulamasının kilitlenme sorunu için düzeltme içeren Android 14’ün yeni bir beta sürümünü yayınladı. İnsanlar artık güncellemeleri Play Store üzerinden güvenle yükleyebilir ve Mesajlar uygulamasını Pixel telefonlarında normal şekilde kullanabilir.

Android 14 beta şu anda Pixel 4 serisinden başlayan uyumlu Pixel cihazları için mevcuttur. Hiçbir şey yakında Beta sürümünü Phone 1 cihazına getirmiyor. Google, önümüzdeki hafta I/O 2023 açılış konuşmasında Android 14 hakkında daha fazla konuşacak.

Raporlara göre, yeni sürüm Android’in gizlilik özelliklerini güçlendirmeyi ve ayrıca daha fazla yardımcı araç eklemeyi amaçlıyor. Android 14’e ek olarak, Google’ın yeni Pixel 7a akıllı telefonunu ve ilk Pixel Fold cihazını sergilemesi bekleniyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın