Paxful Ceo’su Bitcoin’in Kendi Kendine Velayetini Vaaz Ediyor, Kripto Borsasına Karşı Tavsiyede Bulunuyor

Yatırımcılar, kripto borsaları üzerinden varlıklarının kanıtını talep ettikçe, kendi kendine velayet davası güçleniyor. Bazı CEO’lar platformlarında fonların güvenliğini sağlama konusunda iki katına çıkmayı tercih ederken, kripto borsası Paxful’un CEO’su Ray Youssef, 11 milyondan fazla kullanıcının sorumluluğunu üstlendiği için kendi kendine velayet fikrinin yanında yer aldı.

FTX’in düşüşü, varlıklarını koruma görevini ağırlıklı olarak kripto borsalarına emanet eden yatırımcılar için ufuk açıcı oldu. Ancak FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Alameda Research aracılığıyla kullanıcıların fonlarını kötüye kullanarak bu güveni kırdı. O zamandan beri çok sayıda borsa, rezervlerinin kanıtı olarak cüzdan bilgilerini halka açık olarak paylaşmak zorunda kaldı.

Youssef, bir Twitter gönderisinde kendisini “sektördeki diğerlerinden” uzaklaştırdı ve yatırımcıların parasına asla dokunmadığını yineledi ve şunları ekledi:

“Benim tek sorumluluğum sana yardım etmek ve hizmet etmek. Bu yüzden bugün hepimize mesaj atıyorum. [Paxful] kullanıcılar, Bitcoin’inizi kendi kendine velayete taşımak için. Birikiminizi Paxful’da veya herhangi bir borsada tutmamalı ve sadece burada ticaret yaptığınız şeyi tutmalısınız.”

Youssef, kullanıcılara, Paxful da dahil olmak üzere tüm kripto borsalarında kripto para birimleri saklamamalarını şiddetle tavsiye eden haftalık e-postalar gönderecek. Girişimci, SBF gibi emanetçilere güvenme sorununun altını çizerek, “şirketin insafına kalmışsınız” dedi. […] onların ahlakı.”

Satoshi Nakamoto sayesinde, Bitcoin (BTC) – bir varlık olarak – merkezi kontrol ve manipülasyondan korunur. Youssef, Bitcoin’in masaya getirdiği bu eşsiz fırsata dikkat çekti – “sonunda kontrolü ele alma şansı.”

Youssef, kullanıcılara varlıkları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını şiddetle tavsiye ederken, Bitcoin’lerini Paxful’da saklamayı seçen yatırımcılar için fonlarının güvenliğini garanti etti. Ayrıca girişimci, Bitcoin ekosistemiyle karşılaştırıldığında bütünlük eksikliğini gerekçe göstererek Ether’i (ETH) Paxful’dan ticarete konu bir varlık olarak kaldırmayı planlıyor.

Ether’i Paxful listesinden çıkarma planı, Satoshi’s Journal’ın kurucusu ve CEO’su Jeremy Garcia’nın ardından geldi. işaret etti Ethereum’un kötü tasarlanmış protokolü.

İlişkili: Binance’in rezerv kanıtı kırmızı bayraklara neden oluyor: Rapor

SBF, FTX yatırımcılarına geri ödeme yapmak için yeni bir iş kurma planını açıkladıktan sonra manşetlere taşındı.

Geçenlerde BBC tarafından bir röportaj sırasında FTX kullanıcılarına geri ödeme yapmak için yeni bir iş kurup kurmadığı sorulduğunda, kötü şöhretli girişimci, “Bunu yapabilmek için her şeyimi verirdim. Ve yapabilirsem deneyeceğim,” dedi.

Yorum yapın