Oyuncular, Nft’lerden Çok Bitcoin Kazanmakla Ilgileniyor: Anket

Yakın tarihli bir ankete göre, bazı oyuncular oyunlar için nonfungible token (NFT) entegrasyonuna karşı çıkarken, büyük bir kısmı kendilerine kripto para kazanma fırsatı verilirse oynamaya istekli.

Bir duyuruda, fintech firması Zeebedee, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki oyuncuların kriptoya maruz kalmalarını ve blockchain oyunlarına yönelik duygularını ölçmek için yaptığı bir anketin sonuçlarını yayınladı.

Araştırmacılar, yanıt verenlerin %67’sinin, oyunların kripto ödülleri sunması durumunda ücretsiz oyunları oynama olasılığının daha yüksek olduğunu buldu. Ankete katılanların %45’i diğer oyuncularla oyun karakterlerini ve eşyalarını takas edebilmenin faydaları olduğuna inanırken, %23’ü bunun olumsuz bir etkisi olabileceğini söyledi. Kalan% 32 yorum yapmadı.

Bunların dışında araştırmaya katılanların %27’si oyunlarda Bitcoin (BTC) kazanmakla ilgilenirken, yalnızca %5’i NFT kazanmakla ilgileniyor. Bu, daha fazla oyuncunun sadece NFT almaktansa kazanmak için oyna (P2E) oyunlarda BTC almakla ilgilendiğini gösteriyor.

Zeebedee’nin baş strateji sorumlusu Ben Cousens’e göre, anketin öne çıkan noktalarından biri, çoğu oyuncunun kripto ödülleri hakkında olumlu veya tarafsız bir görüşe sahip olmasıydı. Bunun dışında yönetici, Bitcoin’e olan ilginin de yüksek olduğunu kaydetti. Cousens’in açıklaması şöyle:

“Sektörün büyük bir kısmının NFT’lere odaklanmasına rağmen, Bitcoin’in, NFT’ler de dahil olmak üzere diğer kripto para birimleriyle karşılaştırıldığında oyuncular arasında en popüler merkezi olmayan varlık olarak öne çıktığını gördük.”

Araştırmacılar, kripto para birimlerine sahip olan katılımcıların %55’inin kripto para birimlerine sahip olmadığını tespit etti. Geri kalanı Bitcoin, Ether (ETH) veya Dogecoin (DOGE) tutar.

İlişkili: Blockchain oyuncuları, kullanıcılar ‘kripto istiflemeye’ çalıştıkça artıyor — DappRadar

Bu arada, 15 Temmuz’da yayınlanan başka bir anket, her üç oyuncudan birinin metaverse’te kripto kullanmakla ilgilendiğini ortaya çıkardı. Anket ayrıca, P2E oyun konseptinin iyi karşılandığını ve oyuncuların %40’ının etaverse içinde oynamak ve kazanmak istediğini vurguladı.

Yorum yapın