Oyun platformu MPL, 1 Milyondan Fazla Kullanıcı Hesabını Yasakladı: İşte Nedeni

Son güncelleme: 30 Kasım 2022, 18:24 IST

Platform, kuralları çiğneyenlere karşı harekete geçti

Platform, kuralları çiğneyenlere karşı harekete geçti

Şirket, kurallara uymayan ve oyun sonuçlarını manipüle etmek için haksız yöntemler kullanan oyuncuları oyundan çıkarma adımını attı.

Çarşamba günü Mobile Premier League veya MPL, kullanıcılara güvenli ve adil bir oyun deneyimi sunmaya devam etmek için bir milyondan fazla kullanıcı hesabını yasakladığını söyledi.

Şirket, kurallara uymayan ve oyun sonuçlarını kendi lehlerine manipüle etmek için haksız yöntemler kullanan oyuncuları oyundan çıkarma adımını attı.

Platforma erişmek için aynı kullanıcının birden çok hesabını kullanmak, sahte veya üzerinde oynanmış KYC belgeleri yüklemek, çalıntı kartlar gibi yetkisiz ödeme yöntemleri kullanmak ve oyun sırasında herhangi bir hack veya gizli anlaşma tekniği kullanarak hile yapmak, kullanıcı hesaplarının bloke edilmesinin temel nedenlerinden bazılarıdır. .

“Bu hamle, önce oyuncu yaklaşımımızla uyumlu ve ayrıca MPL’nin oyun sonuçlarını değiştirmek ve haksız avantaj elde etmek için yasa dışı uygulamalara başvuran kullanıcılara karşı sıfır toleransını vurguluyor. MPL Güvenlik ve Uyumluluktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ruchir Patwa, yaptığı açıklamada, bunun gibi girişimlerle MPL, kullanıcıların güvendiği güvenli ve kullanıcı dostu bir platform olmaya devam edecek” dedi.

Oyun platformu, önce oyuncu yaklaşımını ilerletmek ve kullanıcılara güvenli ve risksiz bir oyun deneyimi sağlamak için bir dizi girişimi de duyurdu.

Bunun bir parçası olarak şirket, platformdaki geçerli bir güvenlik açığını başarıyla tespit eden güvenlik araştırmacılarını 10 bin Rs’ye kadar ödüllendirmek için bir hata ödül programı başlattı.

Hata ödül programı, araştırmacıların bir oyuncuya haksız avantaj sağlayabilecek herhangi bir olasılığı bildirmesine de izin verecektir.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın