Oyun Geliştiricileri Gelecekte Web3 Oyunları Üzerinde Çalışmayı Bekliyor: Anket

Yakın tarihli bir ankete göre, blockchain oyunları daha geniş bir şekilde benimsendikçe, dört oyun geliştiricisinden üçü gelecekte Web3 oyun projeleri üzerinde çalışmayı bekliyor.

Blockchain eğlence şirketi Coda Labs, oyun geliştiricilerini Web3 hakkındaki düşüncelerine göz atmak için hedefleyen bir anket yaptırdı. Araştırmacılar, yanıt verenlerin çoğunluğunun Web3 oyunlarının firmalarına doğru ilerlediğine inandığını ve %75’inin gelecekte Web3 projelerinde çalışmayı beklediğini buldu.

Bunun dışında, anket katılımcılarının yarısından fazlası Web3’ün oyun endüstrisinde devrim yaratacağına inanıyor. Yüzde kırk, Web3 uygulamasının daha fazla yeni kullanıcı getireceğini tahmin ederken, %36’sı Web3 entegrasyonunun oyunların kullanıcıları daha iyi tutmasını sağlayacağına inanıyor.

Coda Labs’in kurucusu ve CEO’su Sekip Can Gökalp, anket sonuçlarını değerlendirerek, Web3 oyunlarının potansiyeli tartışılırken geliştiriciler için olumlu yanlarının olduğunun görüldüğünü kaydetti. Açıkladı:

“Bu anket, geliştiricilerin çoğunluğunun, ek finansman, yeni gelir akışları ve oyuncuları elde tutma gibi avantajlardan hareketle Web3 oyun geliştirmeye şimdiden ayak bastığını gösteriyor.”

Yeni kullanıcılar edinmenin ve onları elde tutmanın yanı sıra, bazı geliştiriciler de Web3’ün yeni gelir akışları getirdiğinin farkındadır. Ankete katılanların yüzde kırk yedisi, Web3’ün ana faydalarından birinin misli olmayan token (NFT) satışları olduğunu vurgularken, %43’ü ek gelir kaynağı olarak kripto tokenlarına inanıyor.

Ancak, herkes Web3’ün burada kalacağına ikna olmadı. Anket sonuçları ayrıca katılımcıların %32’sinin Web3 oyunlarının geçici bir heves olduğunu ve uzun süre ortalıkta olmayacağını düşündüğünü gösteriyor.

İlişkili: Web3 oyunları, ana akım benimsemeden hala çok uzakta: Anket

Ankete katılan geliştiricilerin çoğu, NFT’lerin ve kripto paraların yeni gelir kaynakları olabileceğine inanırken, yakın zamanda yapılan başka bir anket, oyuncuların oyun oynarken Bitcoin (BTC) kazanmaya daha çok ilgi duyduğunu gösterdi.

Yorum yapın