Opensea’s Seaport Protocol, Yaratıcıları Ve Nft Sahiplerini Bnb Zincirine Dahil Ediyor

Kripto toplanabilir ve misli olmayan token (NFT) pazarı OpenSea, 2022’nin sonuna kadar BNB Zincirini Web3 NFT pazar yeri protokolüne entegre etmeyi planladığını duyurdu. Seaport Protokolü ile entegrasyon, kullanıcıların OpenSea’de BNB Zinciri NFT’leri satın almasına, listelemesine ve ticaretine olanak tanıyacak.

BNB Zinciri, Binance tarafından borsanın kendi token’ı BNB (BNB) tarafından desteklenen Web3 odaklı bir blockchain ağı olarak çalışmak üzere inşa edildi. BNB Chain’in OpenSea’s Seaport Protocol entegrasyonu, BNB Chain içerik oluşturucularına diğerlerinin yanı sıra birden fazla içerik oluşturucu ödemesi, gerçek zamanlı ödeme ve tahsilat yönetimi sağlamayı amaçlıyor.

BNB Chain yatırım direktörü Gwendolyn Regina, amacın NFT içerik oluşturucularına ve kullanıcılarına daha iyi deneyimler sunmak olduğunu söyledi. O ekledi:

“Entegrasyon, çok sayıda içerik oluşturucuyu daha geniş bir sisteme getirecek ve BNB Zinciri ekosistemindeki içerik oluşturucuları ve NFT girişimlerini güçlendirecek.”

Entegrasyon, gaz ücretlerini düşürmeyi, daha kolay imza doğrulama işlemleri sağlamayı ve kurulum ücretlerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. OpenSea, BNB Zincirine ek olarak, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için Seaport’u birden fazla blok zincirinde kullanmayı planlıyor.

İlişkili: Binance, Bitcoin fiyatının bundan sonra ne yapacağına ilişkin görüşler farklı olduğundan 138 bin BTC girişi rekoru görüyor

OpenSea kısa bir süre önce, aksini düşündüğü için kamuoyunda önemli tepkiler aldıktan sonra tüm koleksiyonlarda telif ücretlerini uygulamaya devam edeceğini doğruladı.

Topluluğun geri tepmesi, OpenSea’nin içerik oluşturucuların platformdaki tüm yeni koleksiyonlar için telif ücretlerini uygulamasına izin verecek, ancak aynısını mevcut koleksiyonlara sunmayı bırakan zincir üstü bir aracın piyasaya sürüldüğünü duyurmasının ardından geldi.

OpenSea CEO’su Devin Finzer tarafından “basit bir kod parçacığı” olarak tanımlanan zincir üstü araç, mevcut gönüllü yaratıcı ücret ödeme sistemini devralmayı amaçlıyordu. Kod ayrıca, NFT satışlarını yalnızca içerik oluşturucu ücret kriterlerini uygulayan pazar yerleriyle kısıtlayacaktır.

Ocak 2022’de OpenSea, bir topluluk tepkisinin ardından NFT darphanelerine sınırlamalar getirme girişiminde de geri adım atmak zorunda kaldı. Platform, içerik oluşturucuları her biri maksimum 50 öğeden oluşan yalnızca beş NFT koleksiyonu yapmakla sınırlamaya çalıştı.

OpenSea kararı geri alırken, akıllı sözleşmelerin kötüye kullanıldığını ve “bu araçla oluşturulan öğelerin %80’inden fazlasının intihal çalışmaları, sahte koleksiyonlar ve spam olduğunu” savundu.

Yorum yapın