OpenAI, AI Chatbot’u Mobil Cihazlara Taşıyan ChatGPT iOS Uygulamasını Başlattı – apk haber

OpenAI, popüler AI chatbot ChatGPT’yi mobil cihazlara getiren resmi iOS uygulamasının lansmanını duyurdu.

“ChatGPT’nin kullanıma sunulmasından bu yana, kullanıcılardan hareket halindeyken ChatGPT kullanmayı sevdiklerini duyduk. Bugün, iOS için ChatGPT uygulamasını başlatıyoruz.”

Bu hamle, App Store’un resmi olmayan ve şüpheli hizmetlerle doyduğu bir dönemin ardından geldi.

Yeni ChatGPT uygulamasının kullanımı ücretsiz olacak, reklam içermeyecek ve sesli girişi destekleyecektir. Ancak başlangıçta, kullanılabilirliği Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılarla sınırlı olacaktır.

ChatGPT uygulaması, masaüstü muadiline benzer şekilde, kullanıcıların bir AI sohbet robotuyla etkileşime girerek geleneksel web aramalarına başvurmadan soru sormalarına olanak tanıyacak.

Uygulama, ChatGPT’nin mobil sürümünü kullanırken, kullanıcıların arama geçmişini cihazlar arasında senkronize ederek, web arayüzü aracılığıyla daha önce gerçekleştirilen aramalara erişmelerini sağlar.

Uygulama aynı zamanda OpenAI’nin açık kaynaklı konuşma tanıma sistemi Whisper’ı entegre ederek ses girişine izin verir.

OpenAI, ChatGPT Plus abonelerinin yeni uygulama üzerinden GPT-4’ün özelliklerine erişebileceğini belirtti. Ek olarak, aboneler yeni özelliklere erken erişimin ve daha hızlı yanıt sürelerinin keyfini çıkaracaklar.

Tech Crunch’a göre, Şubat ayında başlatılan abonelik teklifi aylık 20 ABD dolarına mal oluyor ve en yoğun kullanım saatlerinde bile ChatGPT’ye kesintisiz erişim dahil olmak üzere gelişmiş özellikler sunuyor.

Yeni uygulamanın kullanıma sunulması Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayacak olsa da, OpenAI önümüzdeki haftalarda diğer ülkelerde kullanılabilirliğini artırmayı planlıyor.

“ABD’de lansmanımıza başlıyoruz ve önümüzdeki haftalarda ek ülkeleri de kapsayacak şekilde genişleyeceğiz. Uygulamayı nasıl kullandığınızı görmek için can atıyoruz” dedi.

Özellikle şirket, yakında Android kullanıcıları için bir uygulama sunacaklarını da ima etti.

Yorum yapın