OnePlus, 2023’ten Başlayan 4 Yıllık Android İşletim Sistemi Güncellemeleri Sunacak, Ancak Bir Uyarı Var – apk haber

Daha iyi, daha güçlü donanım sayesinde insanlar telefonlarını giderek daha uzun süre kullanıyor. Ve fiyatların her yıl artmasıyla birlikte, insanların telefonları en az 3-4 yıl, hatta daha fazla sürecek bir yatırım olarak görmesi mantıklı.

Apple, eski iPhone’ları için sürekli olarak büyük iOS güncellemeleri sağladı ve iPhone 6S gibi cihazlar altı yıllık muazzam bir destek aldı. Çoğunlukta Apple’a katılmak OnePlus’tır. BBK’nin sahip olduğu OEM, üç yıllık büyük güncellemelerden dört yıllık büyük Android işletim sistemi güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik yamaları sağlama sözü verdi. Ama evet, bir uyarı var.

Güncellenen politika yalnızca 2023’ten itibaren piyasaya sürülen akıllı telefonlar için geçerli olacaktır; Bu nedenle, 2022’den itibaren OnePlus akıllı telefonlar – OnePlus 10 serisi dahil, yalnızca üç yıllık Android işletim sistemi ve dört yıllık güvenlik güncellemesi alacak.

Ayrıca, yeni güncelleme politikasının Nord, R Series vb. tüm OnePlus akıllı telefonlar için geçerli olup olmadığı da net değil.

Ancak tüketiciler, muhtemelen son OnePlus cihazlarının perakende satış yapmaya başladığı amiral gemisi fiyatı nedeniyle, yaklaşmakta olan amiral gemisi OnePlus 11 serisinin aynısını desteklemesini bekleyebilir.

Samsung ve Google gibi diğer OEM’ler zaten dört yıllık büyük Android işletim sistemi güncellemeleri ve beş yıla kadar güvenlik güncellemeleri sunuyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın