Okx, Alibaba Cloud Ekipman Anormalliği Nedeniyle Aralıklı Kesinti Olduğunu Belirtiyor

Kripto borsası OKX, birincil altyapı sağlayıcısı Alibaba Cloud’un Alibaba Cloud’un Hong Kong veri merkezinde bir donanım arızası duyurmasının ardından hizmet kesintilerine tanık oldu.

Alibaba Cloud Hong Kong IDC Zone C sunucusu, Cumartesi günü yaklaşık 22:00 ET’de çevrimdışı oldu ve raporlama sırasında 7 saatten fazla bir süre boyunca kurtarılamadı. Zincir üstü veriler ayrıca, OKX’in bu zaman çizelgesi sırasında hiçbir işlem gerçekleştirmediğini doğrular.

Alibaba Cloud’un küresel altyapısının kısmi listesi. Kaynak: Alibaba Bulutu

Alibaba Cloud’un web sitesi, Hong Kong (Çin) sunucusunun 2014’ten beri faaliyette olan üç kullanılabilirlik bölgesini barındırdığını gösteriyor. Bulut sağlayıcı, kesintiyi aşağıda gösterildiği gibi resmi bir duyuru aracılığıyla onayladı.

Alibaba Cloud’un OKX’in hizmetini etkileyen hizmet kesintisi hakkında resmi duyurusu. Kaynak: Alibaba Bulutu

OKX, hizmet kesintisini duyururken, sorunları çözmek için Alibaba Cloud ile birlikte çalıştığını açıkladı. “Fonlar güvende. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, ”diye ekledi duyuru.

Bu arada, kullanıcılar para çekemez ve yatıramazken, bazıları hesap bakiyelerinin fonlarında 0 $ göstermek için hata yaptığını iddia ediyor. Birçok yatırımcı, işlemlerinin yarı yolda kaldığını doğruladı ve olası kayıplarla ilgili endişelerini dile getirdi.

OKX, Cointelegraph’ın yorum talebine henüz yanıt vermedi.

İlişkili: OKX, rezervlerini nasıl kendi kendine denetleyeceğine ilişkin talimatlarla birlikte rezerv kanıtı sayfası yayınladı

Aralık ayı başlarında Avalanche blok zinciri, Alibaba Cloud’un Hizmet Olarak Node girişimlerini desteklemek için bir ortaklığa girdi.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, ortaklık, Avalanche’ın Asya’daki halka açık blockchain platformunda doğrulayıcı düğümleri başlatmak için yeni araçlar geliştirmeyi amaçlıyor. Entegrasyon, Avalanche geliştiricilerinin yeni doğrulayıcıları başlatmak için Alibaba Cloud’un tak ve çalıştır altyapısını bir hizmet olarak kullanmalarına olanak tanıyacak.

Duyuru sırasında Avalanche’ın 1.200’den fazla doğrulayıcıya ev sahipliği yaptığı ve günlük yaklaşık 2 milyon işlemi işlediği ortaya çıktı.

Yorum yapın