Nydfs, Lisanslı Kripto Firmaları Için ‘Denetim Ve Inceleme’ Maliyetlerini Değerlendirmek Için Düzenleme Öneriyor

New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı veya NYDFS, hükümet departmanının eyalette faaliyet gösteren lisanslı kripto şirketlerinden denetim maliyetlerini değerlendirmesine izin verecek bir düzenleme önerdi.

NYDFS Müfettişi Adrienne Harris, 1 Aralık’ta yaptığı bir duyuruda önerilen bütçe önlemini kamuoyunun görüşüne sundu. Yönetmelik onaylanırsa, bakanlığa, 2015’ten beri kripto şirketleri için bir devlet gerekliliği olan BitLicense ile eyalette faaliyet gösteren firmaların denetim ve inceleme maliyetlerini değerlendirme yetkisi verecek.

Harris, “Bu değerlendirme yetkisi, Bakanlığın bir dizi düzenleyici araçla ülkeye liderlik eden ekibi oluşturmaya devam etmesine izin verecek” dedi. “Denetim maliyetlerini toplama yeteneği, Departmanın tüketicileri korumaya ve bu sektörün güvenliğini ve sağlamlığını sağlamaya devam etmesine yardımcı olacaktır.”

Bazı kripto firmaları New York’ta bir BitLicense ile faaliyet göstermeye devam etse de, New York Belediye Başkanı Eric Adams da dahil olmak üzere pek çok kişi önlemi zor bir engel olarak eleştirdi. BitLicense başlangıçta başvuru ücretlerinde 5.000 ABD dolarına mal oldu ve NYDFS operasyonlar için belirli sermaye gereksinimleri belirledi.

İlişkili: NYDFS, kripto firmalarını blockchain analitiğini kullanmaya çağırıyor

Önerilen düzenleme, NYDFS’ye “lisanslı sanal para işletmelerinden denetim maliyetlerini toplama yetkisi” veren Nisan ayında yasayla imzalanan bir kural üzerine inşa edildi. Harris, kuralın kripto şirketlerinin düzenlemelerini bankalara ve sigorta şirketlerine uygulananlarla uyumlu hale getirmeye yardımcı olacağını söyledi.

NYDFS’ye göre, teklif başlangıçta 10 gün boyunca kamuoyunun görüşüne açık olacak, ardından devlet kayıtlarında yayınlandıktan sonra 60 gün daha eklenecek.

Yorum yapın