Nyc Belediye Başkanı, Ayı Piyasasının Ortasında Bitcoin Taahhüdünün Arkasında Duruyor, Ftx: Rapor

Ocak ayında New York şehrinin belediye başkanı olan Eric Adams’ın, 2022’de birçok tokenin fiyatındaki düşüşe rağmen, şehri bir kripto merkezi haline getirme kampanyası taahhüdünün arkasında durduğu bildirildi.

Slate’in 12 Aralık tarihli bir raporuna göre Adams, New York şehrinin hâlâ “kripto para birimi endüstrisinin merkezi” olmasını istediğini öne sürdü – planlarından biri ilan edildi Kasım 2021’deki belediye başkanlığı seçimleri sırasında. New York belediye başkanının görevdeyken aldığı üç maaş çekinden ilkini, kripto piyasası gerilemesinden önce Ocak ve Şubat aylarında Bitcoin (BTC) ve Ether’e (ETH) çevirdiği bildirildi.

Adams’ın basın sekreteri Jonah Allon, “Belediye Başkanı Adams, kripto para birimi, blockchain ve diğer gelişmekte olan teknolojilerin uzun vadede inovasyon ve ekonomik büyüme için inanılmaz bir fırsat sunduğuna inanıyor ve bunun burada, New York’ta olmasını istiyor” dedi. . “Tüm finansal ürünlerde olduğu gibi, fiyat dalgalanmaları piyasanın beklenen bir özelliğidir ve bir sektördeki aksiliklerin uzun vadeli büyüme yaşamayacağının bir göstergesi olduğuna inanmak dar görüşlülüktür.”

Slate’in tahminleri, Adams’ın BTC ve ETH fiyatına dayalı olarak kripto yatırımının %60’a kadarını kaybetmiş olabileceğini öne sürdü – bu fonları elinde tuttuğunu varsayarsak. Yayınlandığı tarihte BTC, önceki 12 ayda %66’dan fazla düşerek 16.998 dolardı, ETH ise aynı dönemde kabaca %70 düşerek 1.249 dolardı.

Adams’ın görevde olduğu süre boyunca New York eyalet hükümeti, yenilenemeyen enerji kaynakları kullanan çalışma kanıtı madenciliğine iki yıllık bir moratoryum uygulayacak bir yasa çıkardı. Dönemin belediye başkanının desteğiyle Kasım 2021’de başlatılan NewYorkCityCoin (NYCCoin) projesi de son 12 ayda %93’ten fazla düşerek yayınlandığı tarihte kabaca 0,0003$’a ulaştı.

İlişkili: Crypto City: New York Rehberi

Kripto borsası FTX’in çöküşü, New York Başsavcısı Letitia James’in belirli emeklilik fonlarından kripto yatırımlarının yasaklanmasını önermesiyle, görünüşe göre eyalet düzenleyicilerini ve milletvekillerini harekete geçirdi. New York Temsilcisi Ritchie Torres de 6 Aralık’ta ABD Hükümeti Sorumluluk Ofisi’nden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun FTX ile ilgili performansını incelemesini talep eden bir mektup kaleme aldı.

Yorum yapın