Novogratz’dan Galaxy Digital, Celsius’un Gk8’Ini Iflas Garaj Satışında Satın Alacak

Mike Novogratz liderliğindeki yatırım firması Galaxy Digital Holdings, Celsius Network’ün sahip olduğu kurumsal bir dijital varlık öz gözetim platformu olan GK8’i mahkeme onayları ve belirli kapanış koşulları bekleyen satın alma ihalesini kazandı.

GK8’den 2 Aralık tarihli bir blog gönderisine ve Galaxy’den yapılan bir basın açıklamasına göre, satın alma devam ederse Galaxy, kriptograflar ve blockchain mühendisleri ile Tel Aviv’deki bir ofisi içeren anlaşmanın bir parçası olarak platformun yaklaşık 40 kişilik ekibini satın alacak.

GK8, saklama, staking, DeFi, NFT desteği, tokenizasyon ve alım satım sunan blok zinciri tabanlı varlıkları yönetmek için kendi kendine gözetim platformudur.

Platformun arkasındaki ekip, internete bağlı olmadan güvenli blockchain işlemleri gerçekleştirebileceğini ve bu sayede bilgisayar korsanlığı risklerini ciddi şekilde azaltabileceğini iddia ediyor.

Celsius, GK8’i 2021’de 115 milyon dolara satın aldı, ancak Galaxy teklif sürecinde ne kadar teklif verdiğini açıklamadı.

Galaxy’nin kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, satın almayı “dijital varlıklar için tam hizmet sunan bir finansal platform yaratma çabamızda çok önemli bir mihenk taşı” olarak nitelendirdi.

“Sektörümüz için çok önemli olan bu anda birincil teklifimize GK8’i eklemek, Galaxy’yi sürdürülebilir bir şekilde büyütmek için stratejik fırsatlardan yararlanma konusundaki istekliliğimizi de vurguluyor.”

Galaxy, ticaret platformu GalaxyOne’ı geliştirmek için teknolojisini kullanırken GK8’in devam eden operasyonlarını desteklemeyi amaçlıyor.

CEO Lior Lamesh ve CTO Shahar Shamai de dahil olmak üzere GK8 kurucularının şirkette kalması ve Galaxy’nin yeni saklama işini yönetmesi bekleniyor.

Lamesh, “Galaxy’nin desteğiyle, sektöre Galaxy’nin sınıfının en iyisi hizmetleri ile GK8’in kriptografi, güvenlik ve benzersiz Ar-Ge becerilerinin bir kombinasyonunu sergileyen yeni ve heyecan verici teklifler sunmayı hedefliyoruz” dedi.

İlişkili: Mike Novogratz: Bankman-Fried ‘hayal görüyor’ ve hapse giriyor

Celsius, 13 Temmuz’da Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulunduğundan ve varlıklarının bir kısmını satma planlarını tartıştığından beri iflas davasından geçiyor.

Mahkeme dosyasında, Celsius CEO’su Alex Mashinsky, şirketin kredilerinden en az birini geri ödemeye yardımcı olmak ve gelecekte şirkete gelir sağlamak için madencilik operasyonuyla çıkarılan Bitcoin’i (BTC) satabileceğini belirtti.

15 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri New York’un Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne yaptığı bir başvuruda Celsius, stablecoin varlıklarını satmak için izin istedi.

Galaxy Digital, kısa süre önce kurumsal kripto saklama hizmeti ve cüzdan operatörü BitGo tarafından firmayı satın alma planlarından vazgeçtiği için 100 milyon dolarlık bir davada seçildi.

Galaxy, 31 Temmuz 2022’ye kadar denetlenmiş mali tabloları teslim edemediği iddiasıyla BitGo’nun sözleşmeyi ihlal ettiğini öne sürerek firmayı satın almak için Mayıs 2021 anlaşmasını 15 Ağustos 2022’de feshetti.

BitGo daha sonra 13 Eylül’deki gönderisinde, Galaxy’yi BitGo ile olan satın alma anlaşmasını “uygunsuz şekilde reddetmek” ve “kasıtlı olarak ihlal etmekle” suçlayarak 100 milyon dolardan fazla tazminat talep ettiğini açıkladı.

Yorum yapın