Nomad, Sözleşme Güvenlik Açığını Düzelttikten Sonra Köprü Yeniden Başlatma Kılavuzunu Yayınladı

Nomad token köprüsü, Ağustos ayında 190 milyon dolarlık bir açıktan yararlanmaya yol açan sözleşme güvenlik açığını giderdikten sonra yeniden başlatma kılavuzunu duyurdu. 7 Aralık tarihli bir blog gönderisine göre Nomad protokolü, kullanıcıların madAsset’ler arasında köprü kurmasına ve geri kazanılan fonların orantılı bir payına erişmesine izin verecek.

Şirket, token köprüsü için yeniden tasarımın da uygulandığını belirterek, bu yeniden tasarım olmadan, “madAsset’lerini geri köprüleyen ilk kişilerin, kanonik belirteç kalmayana kadar bire bir temelde kanonik belirteçler alacağını” açıkladı.

Ekip, bu ilk gelene ilk hizmet yaklaşımından kaçınmak için protokolde değişiklikler uygulayarak kullanıcılara geri köprü kurma ve geri kazanılan fonların orantılı bir payına erişim sağlama, geri köprülemeden erişilen belirteçlerin orijinal belirteçte olmasını sağlama ve etkilenen kullanıcıların gelecekte geri kazanılan fonlara erişmesi için bir mekanizma sağlar. Şirket şunları söyledi:

“Bu değişikliklerin kapsamı göz önüne alındığında, akıllı sözleşmelerin tam bir denetimi ve denetçilerimizle herhangi bir düzeltmenin yeniden gözden geçirilmesi tamamlandı.”

Blog gönderisinde, kurtarılan fonlara erişmek isteyen kullanıcıların bir Müşterinizi Tanıyın ve Kara Para Aklamayı Önleme doğrulama sürecini tamamlamaları ve cüzdan adreslerini CoinList hesaplarına bağlamaları gerektiği belirtiliyor.

İlişkili: Tüm DeFi istismarlarının yarısı köprüler arası saldırılardır

Kullanıcılar, ilk adımı başarıyla tamamladıktan sonra madAsset’leri Ethereum’a geri köprüleyebilecek ve geri köprülenebilecek varlıkların türü ve miktarını açıklayan benzersiz, feshedilemez bir belirteç alabilecek. NFT, köprülenmiş bir varlığın geri kazanılan yüzdeye eşit bir kısmına erişim sağlayacaktır.

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere kötü niyetli kişiler, Ağustos ayında Nomad’ın akıllı sözleşmelerinde şüpheli işlemler yoluyla para çekmelerine olanak tanıyan bir güvenlik boşluğu keşfetti. Daha sonra bir Coinbase analizi, aynı kodu kopyalayan ancak alıcı adreslerini, jeton miktarlarını ve hedef jetonları değiştiren yüzlerce taklitçinin bilgisayar korsanlarına katıldığını ortaya çıkardı.

Nomad, Avalanche, Ethereum, Evmos, Milkomeda C1 ve Moonbeam arasında token transferine izin veren bir köprüdür. Ağustos ayı itibariyle, çalınan fonların sadece %20’si, yani yaklaşık 37 milyon dolar kurtarıldı. Şirketin resmi web sitesi hala beyaz şapkalardan jetonları iade etmelerini istiyor.

Yorum yapın