Nokia, Bu Akıllı Telefonlara Android 13 Güncellemesi Getiriyor: Tam Liste

Son güncelleme: 05 Aralık 2022, 14:50 GMT

X30 5G gibi Nokia telefonları Android 13 alacak

X30 5G gibi Nokia telefonları Android 13 alacak

Nokia, önümüzdeki aylarda en son Android sürümünü alacak çok çeşitli cihazları dahil ediyor.

Nokia Android akıllı telefonlar, birkaç yıl önce piyasaya sürüldüğünde popüler ve en çok satan ürünlerden biri olacaktı. Şirket, hızlı Android güncellemeleri ile birlikte hisse senedi Android vaadini yerine getirdi. Ve en azından birkaç yıl boyunca bu iddiaları yerine getirmeyi başardı. Ancak 2020’den bu yana, şirket pandemiyle ilgili zorluklarla karşı karşıya kaldıkça işler değişmeye başladı.

Şimdi şirket, Android 13 güncellemesinin önümüzdeki aylarda seçkin Nokia telefonlarına sunulacağını söylüyor. Telefonların ayrıntıları, Google’ın Android Enterprise Recommended (AER) listesinden alınmıştır. Dolayısıyla, bu uygun Nokia telefonlara sahipseniz, Android 13 güncellemesi çok yakında kullanıma sunulmalıdır.

Android 13 Güncellemesi Alan Nokia Telefonlar

-Nokia X10 5G

-Nokia X20 5G

-Nokia XR20 5G

-Nokia X30 5G

– Nokia G11 Artı

– Nokia G50 5G

– Nokia G60 5G

Buradaki listeden de görebileceğiniz gibi Nokia, premium cihazlar için Android 13’e odaklanmıyor. Nokia G serisinin beğenilerinin Android 13’ü alması olumlu bir işaret ve şirketin yönergelerine göre (AER listesi), bunların Google’ın piyasaya sürülmesinden sonraki 90 gün içinde yeni sürümü alması gerekiyor.

Android 13, bu yıl Google I/O 2022 açılış konuşmasındaki ilk çıkışından bu yana ortalıkta dolaşıyor. Google, o zamandan beri bu sürümü Pixel 7 serisiyle yayınladı ve ayrıca Pixel 6A da dahil olmak üzere uygun Pixel telefonlarını güncelledi. Xiaomi’nin bu hafta Android 13 tabanlı MIUI 14 sürümünü duyurması beklenirken, OnePlus ve Samsung gibi şirketler zaten mevcut modellerini yeni Android tadıyla güncelledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın