NFT projesi, ‘Kuzey Amerika genişlemesi’ gereğine atıfta bulunan Çinli Twitter yorumlarını engelliyor

Bir Twitter’a göre İleti 11 Aralık tarihli kara kediler misli olmayan token (NFT) koleksiyonu Mimic Shhans’ın yaratıcısı SHHAN, kullanıcılara Çince dilinde yazılmış topluluk sosyal sayfalarındaki gönderileri neden engellediğini açıkladı. Hareket, kullanıcıların yeni önlemleri ayrımcı olarak kınamalarının ardından geldi. Güney Kore merkezli, ancak konuyu özel olarak ele almak için bir Çin gönderisi oluşturan SHHAN’a göre:

“Daha önce Twitter ve Discord’da ekibimin Kuzey Amerika pazarına girmeye çalıştığını duyurduğum için. Bu nedenle herkese Twitter gönderilerine yanıt verirken İngilizce kullanmalarını tavsiye ettim. Bunu neden yapıyorum? Çünkü Kuzey Amerikalı sahiplerle konuştuğumda [of our NFTs]bize Mimic Twitter sayfasındaki yorumların neredeyse tamamen Çince olduğunu, bu nedenle Mimic topluluğunun kültürünü hissetmelerinin çok zor olduğunu söylediler.”

SHHAN, daha önce Discord topluluğunda kullanıcılara İngilizce konuşmalarını tavsiye ettiğini ancak “insanların büyük çoğunluğunun bunu takip etmediğini” açıkladı. Sanatçı daha sonra Avrupa ve Kuzey Amerika tüketici pazarlarını “Shhanverse” adlı yakında çıkacak olan Shhan Metaverse için hayati önemde gördüğünü yineledi ve kullanıcıların “proje hakkında konuşmak için daha uluslararası hale getirilmiş İngilizceye dönmesini” diledi.

Ekim ayında başlatılan Mimic Shhans, çeşitli kostümler giymiş “eğlenceli kara kedi” NFT’lerine sahiptir ve Ethereum blok zincirinde basılmıştır. SHHAN, koleksiyonun Çin’de çok popüler olduğunu ve NFT sahiplerinin büyük çoğunluğunun ülkede bulunduğunu açıkladı. Projenin şu anda, başlangıcından bu yana işlem hacminde 285 Ether (ETH) ile OpenSea’de 2.001 sahibi var.

Yorum yapın