Next House Komite Başkanı, Kripto Yeniliğiyle Ilgili Yasa Tasarısını Yeniden Sunuyor

Kuzey Carolina Temsilcisi Patrick McHenry, Ocak ayından itibaren Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi’nin şu anki kıdemli üyesi ve başkanı, mali hizmetlerle uğraşan devlet kurumları bünyesinde inovasyon ofisleri oluşturmayı amaçlayan mevzuatı yeniden uygulamaya koydu.

McHenry, 19 Aralık’ta yaptığı bir duyuruda, daha önce 2016 ve 2019’da öne sürdüğü bir yasa olan Finansal Hizmetler İnovasyon Yasası’nı yeniden uygulamaya koyduğunu söyledi. ve blockchain – Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici netliğe giden wia yolu.

McHenry’ye göre şirketler, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu gibi kurumların ofisleriyle “geçersiz veya aşırı derecede külfetli” düzenlemeler olmaksızın yasal bir yol sağlayacak “uygulanabilir bir uyum anlaşması” için başvurabilir. . Mevzuatın Kuzey Carolina’nın düzenleyici sanal alan programına göre modellendiğini öne sürdü.

McHenry, “Düzenleyici sürecimizin finansal yeniliğe karşı değil, onunla birlikte çalışması kritik önem taşıyor” dedi. “Mevzuatım, finansal kurumların ve girişimcilerin, kritik tüketici koruma önlemlerini korurken, yenilikçi ürün ve hizmetleri pazara daha erken sunmalarına yardımcı olacak. […] Komite Cumhuriyetçileri, fintech firmalarına başarıya giden yolun net kurallarını veren güncel bir düzenleyici çerçeve için çalışmaya devam edecek.”

Para Birimi Denetçi Ofisi de dahil olmak üzere diğer federal kurumlar, fintech odaklı inovasyon ofisleri kurmayı planladıklarını zaten duyurdular. SEC, 2018’de Stratejik İnovasyon ve Finansal Teknoloji Merkezi veya FinHub’ı başlattı ve merkez 2020’de bağımsız bir ofis oldu. CFTC’nin fintech araştırma birimi LabCFTC, 2019’da benzer bir hamle yaptı.

İlişkili: New House Finansal Hizmetler Komitesi başkanı kripto vergi değişikliklerini ertelemek istiyor

California Temsilcisi Maxine Waters şu anda Meclis Mali Hizmetler Komitesi’ne başkanlık ediyor, ancak McHenry, Cumhuriyetçi milletvekillerinin Temsilciler Meclisi’nde 222’ye 213 çoğunluk kontrolünü kazanmasının ardından Ocak ayında görevi devralacak. Waters ve McHenry yönetimindeki Meclis komitesi, kripto borsası FTX’in çöküşünü ve eski CEO Sam Bankman-Fried’e karşı olası eylemleri ele almak için iki taraflı birçok çaba sarf etti.

Yorum yapın